Beļģijas galvenajā un lielākajā starptautiskajā lidostā, Zaventemas lidostā, otrdienas rītā nogranduši divi sprādzieni, kuros dzīvības zaudējuši vairāk nekā 30 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti ievainoti. Briseles lidostas vadība pavēstījusi, ka otrdien tiek atcelti visi ienākošie un izejošie reisi un viss lidostas komplekss pārtrauc darbu. Nepilnu stundu pēc sprādzieniem lidostā notikušo sprādzieni metro stacijā Briseles centrā.

Beļģijas varasiestādes paaugstinājušas jau iepriekš valstī izsludināto pretterorisma trauksmes līmeni. Gan Briseles lidosta, gan pilsētas metro sistēma ir slēgta. Beļģijas galvaspilsētas varasiestādes sākušas slēgt autosatiksmei arī tuneļus. Apturēta arī vilcienu satiksme starp Briseli un Londonu.

Par situāciju Beļģijas galvaspilsētā Briselē ziņo Latvijas Radio korespondente Ina Strazdiņa.

Vai nav ziņas, ka cietis arī kāds Latvijas pilsonis un kas jāņem vērā Latvijas iedzīvotājiem, kas tuvākajā laikā plānoja doties uz Briseli, skaidro Ārlietu ministrijas pārstāve vēstniecībā Beļģijā Ingūna Vīksna.

Tā ir policijas un specdienestu izgāšanās – raidījumā Pēcpusdiena teroraktus Briselē komentē politologs Ivars Ījabs. Diemžēl no terora draudiem tuvākajā laikā vaļā netiksim, tāpēc jautājums ir par to, kā drošības dienesti tiek galā ar savu darbu. Jautājums ir arī par to, kā tiks nodrošināta drošība pilsētās, kur ir liels skaits iedzīvotāju, norādīja Ījabs.

Ījabs uzskata, ka Eiropas attieksme pret cilvēkiem, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar islāmistiem, bijusi pārāk švaka. Tas skaidri parādoties saistībā ar teroraktiem Parīzē, jo specdienestiem bija informācija par uzbrucējiem, bet līdz par teroraktiem viņi bija uz brīvām kājām.

Par drošības pasākumiem informē lidostas "Rīga" pārstāve Sarmīte Rīmane.