Konkurences padome par dalību ceļu būves kartelī piemērojusi sodu trim uzņēmumiem. Kopumā tie ir gandrīz četri ar pusi miljoni eiro.

Konkurences padome par dalību ceļu būves kartelī piemērojusi sodu trim uzņēmumiem - "A.C.B", "Ceļu pārvalde" un likvidācijas procesā esošajai "Strabag". Lietas dalībnieku kopējā tirgus daļa ceļu un maģistrāļu būvniecības tirgū laika posmā no 2016. līdz 2018.gadam bija apmēram trešdaļa, kas esot būtisks apmērs.

Konkurences padome identificēja septiņus iepirkumus, par kuriem notika aizliegtā vienošanās, ar kopējo līgumsummu gandrīz 25 miljoni eiro. Kopumā tika pārbaudīti seši uzņēmumi, bet pierādījumi par dalību kartelī iegūti attiecībā uz trim - "A.C.B", "Ceļu pārvalde" un "Strabag”. Katram no tiem tika piemērots procentuāls soda apmērs, ņemot vēra apgrozījumu un pārkāpuma apstākļus, skaidro Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite.

Ar diviem karteļa dalībniekiem "A.C.B" un "Strabag” tika panākts izlīgums un soda apmērs tika samazināts par 10% - attiecīgi līdz 2,9 miljoniem un 504 ar pusi tūkstošiem. Savukārt sods "Ceļu pārvaldei" pārsniedz vienu miljonu eiro, bet tai šobrīd tiesa ir ierosinājusi tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Visiem trim uzņēmumiem uz trim gadiem ir liegtas tiesības piedalīties valsts un pašvaldību rīkotajos iepirkumos. Tomēr izlīgumam piekritušajiem "A.C.B" un "Strabag” tiek dota iespēja pierādīt, ka tie ir labojušies, skaidro Konkurences Padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis.