Covid-19 uzliesmojums Kuldīgas uzņēmumā “Kuldīgas tekstils” ir samēra kompakts, līdz šim reģistrēti 27 saslimšanas gadījumi, taču vairāk nekā 100 cilvēki ir karantīnā vai pašizolācijā, karantīna noteikta pilsētas slimnīcā un sociālās aprūpes nams, bet mājas aprūpes dienests manīja darbību, ziņo portāls Lsm.

Kuldīgas novada dome 25.septembrī, arī sasauca ārkārtas domes sēdi, lai spriestu, kā novērst turpmāku slimības izplatīšanos.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa skaidro, ka pagaidām nav lemts pāriet uz attālinātām mācībām Kuldīgā, jo izglītības iestādēs nav inficēto, bet ir tikai kontaktpersonas.

Kamēr nav epidemiologu un Slimīnu un profilakses kontroles centra norādījumi, ka būtu jāpāriet uz attālinātām mācībām, mācības notiks klātienē.

Tajā pašā laikā domes vadītāja norāda, ka lūdz vecākus, kas  karantīnas vai pašizolācijas dēļ paliek mājās, arī bērnus nelaist uz skolu vai bērnudārzu. Skolas un bērnudārzi ir gatavi piedāvāt mācības attālināti.

Tāpat sēdē lemts par pasākumiem. Šobrīd ir zināms, ka nenotiks Rudens zelta gadatirgus, kas bija paredzēts 3.oktobrī

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtajiem datiem, pēdējā laikā 17 saslimšanas gadījumi ir saistīti ar Kuldīgas novada ražošanas uzņēmumu SIA "Kuldīgas tekstils", bet līdz piektdienai Kuldīgas novadā kopumā bija reģistrēti 27 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Vai pašvaldībām ir kāds vienots rīcības plāns līdzīgās situācijās, vai katra pati lemj, kā rīkoties, skaidroLatvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.