Aizvadītajā diennaktī, veicot 1829 Covid-19 testus, reģistrēti 18 jauni saslimšanas gadījumi, un puse no tiem saistīta ar uzliesmojumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītājs Sergejs Čevers 6.augustā infromē, ka Covid-19 tests vēl jāveic 32 Murjāņu Sporta ģimnāzijas administrācijas darbiniekiem, kuri kontaktējušies ar 11 skolā saslimušajām personām.

Patlaban Covid-19 tests ir pozitīvs desmit riteņbraukšanas nodaļas jauniešiem un vienam viņu trenerim, kuri pēdējā mēneša laikā ir piedalījušies sacensībās Igaunijā, Lietuvā un Latvijā. Negatīvus testus patlaban ir saņēmuši divi audzēkņi un viens treneris. Patlaban visi saslimušie audzēkņi uzturas Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

Kas precīzi zināms par šo slimības perēkli, skaidro SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Kāda būs skolas turpmākā rīcība un kāda tā bijusi, lai tik veiksmīgi konstatētu saslimšanas gadījumus audzēkņu vidu, stāsta Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītājs Sergejs Čevers.

Sējas novada domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš norāda, ka mācību gada sākumu novada skolā plāno, vadoties pēc Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktajām vadlīnijām, bet ir jābūt gataviem ar x stundai.