Rudenī 14.Saeimas vēlēšanās par vienu deputātu vairāk ievēlēs no Rīgas un Vidzemes vēlēšanu apgabaliem, bet par vienu mazāk - Latgalē un Zemgalē, balstoties uz iedzīvotāju skaita izmaiņām, šodien lēma Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Ja pašreiz strādājošajā Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala tika ievēlēti 35 deputāti, tad nākamajās vēlēšanās būs jāievēlē 36. Vidzemē būs jāievēlē 26 deputāti, Latgalē un Zemgalē - pa 13 deputātiem, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā - 12 deputāti.

Par rudenī gaidāmajām vēlēšanām informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju, 2022. gada 31.maijā Rīgas vēlēšanu apgabalā bija reģistrēti 563 356 vēlētāji, Vidzemes vēlēšanu apgabalā - 395 630, Zemgales vēlēšanu apgabalā - 206 194, Latgales vēlēšanu apgabalā - 195 643, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā - 180 456 vēlētāji.

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali - Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale, no kuriem parlamentā kopumā jāievēlē 100 deputātu. Atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam katrā vēlēšanu apgabalā ievēlamo deputātu skaitu nosaka proporcionāli vēlētāju skaitam, kāds četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas ir reģistrēts Fizisko personu reģistrā. Ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam.