Bērnu slimnīcā sastopamais Dakteris Klauns (Jānis Taukulis) devies velomaratonā, lai atbalstītu bērnus slimnīcās visā Latvijā. Ceļā viņš plāno pavadīt 20 dienas, kopumā veicot 2000 km garu maršrutu. Finišs paredzēts 12. septembrī. Maratons notiek par godu labdarības biedrības “Dr. Klauns” 10 gadu jubilejai.

29. augustā Dakteris Klauns tikās ar Rēzeknes iedzīvotājiem, par to pastāstot arī raidījuma Pēcpusdiena klausītājiem.

Jānis Taukulis stāsta, ka maratonā cenšas parādīt, cik daudz mūsu valstī ir Dakteru Klaunu un cik lielu un svarīgu darbu viņi veic ikdienā, atbalstot mazos pacientus Latvijas slimnīcās.

Maratonam un Dakteru Klaunu darbam esot daudz kopīga. Abi dodot prieku un iedvesmojot - gan viens, gan otrs ir izaicinājums, izaicinājums pašam sev, bet lai sasniegtu rezultātu garajā distancē, ik dienu ir jāiegulda spēks un laiks – gan maratonā, gan dakteru klaunu darbā. Lai slimnīca būtu vieta, kur ir mazāk baiļu un stresa, lai tur var rast spēku un atbalstu, nevis tos zaudēt, Dakteriem Klauniem jābūt līdzās mazajiem pacientiem ik dienu, ik nedēļu un ik mēnesi vairāku gadu garumā.

Dakteru Klaunu darbs un tā rezultāti – tā ir gara distance, kuru nevar vienkārši atstāt pusceļā. Lai veidotu bērniem draudzīgu vidi, kurā viņiem ir vieglāk veseļoties, ir nepieciešams ikdienas regulārais darbs, norāda mazo pacientu atbalstītāji.