3+ ir apzīmējums lielajām ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk bērnu. Ap 50 šādas ģimenes šobrīd apvienojušās biedrībā ar nosaukumu „Lielas ģimenes”,  un dažu mēnešu laikā kopš biedrības dibināšanas jau paspējušas gan sarīkot vairākus kopīgus pasākumus.

Par savu biedrību stāsta trīs jaunās māmiņas no Daugavpils, visām ir trīs bērniņi.

Jana, kuras ģimenē aug trīs meitas, mazākajai ir gadiņš, vecākajai ir 11 gadi, strādā dzemdību nodaļā par vecmāti, tāpēc bērnu tēma ir tuva, jo lasa arī lekcijas topošajiem vecākiem.

Tatjanai ir meita un divi dēli, Kristapam ir 1,9 gadi, bet lielākajai  ir 9 gadi un strādā Latgales centrālajā bibliotēkā.

Olga, kurai ir divi puikas un meitene, vecākajam tūlīt apritēs gads, bet meitiņai tūlīt būs gadiņš, ir žurnāliste, bet trešā bērna kopšanas laikā  sāka cept tortes, tāpēc pieļauj, ka varētu ar laiku arī mainīt savu nodarbi.

Sākotnēji visas vienojušās kopīgā darbībā sociālajos tīklos savā grupiņā 3+, bet  nesen jau pašu veidotā  biedrībā-  „Lielas ģimenes”.

“Kad mēs kļuvām par daudzbērnu ģimenēm, mēs saskārāmies ar to, ka daudzi domāja, ka daudzbērnu ģimenes ir nelabvēlīgas ģimenes.  Tas mūs ļoti apvainoja, tāpēc izdomājām, ka lauzīsim šos stereotipus un izveidojām mūsu biedrību. Pašlaik šajā biedrībā jau ir 57 ģimenes, mums ir arī daudzas ģimenes, kurās aug četri un pat seši bērni, viena mūsu lielākā  ģimene tieši šobrīd gaida sesto bērniņu.”

Kā vienu no prioritārajām lietām daudzbērnu ģimeņu biedrība nolēmusi risināt telpu jautājumu pašvaldībā, lai būtu vieta, kur visām kuplajām ģimenēm  pulcēties.

Jana:“Tas ir svarīgi, lai gūtu atbalstu no pašvaldības, jo reāli trūkst plašu telpu. Mēs varētu tad vairāk plānot dažādus pasākumus.”

Olga: “Meitenes organizē visādas aktivitātes, lai visi sanāktu un līdzdarbotos kopā. Mēs tagad savu komandu piesakām  visiem pilsētas pasākumiem, sporta svētkiem, jebkam, kas notiek pilsētā. Un man kā ierindas biedram ir foršākais tas, ka es nemūžam neko tādu nebūtu mēģinājusi, ja ne šī biedrība.

Tā ir, kad kļūsti par daudzbērnu ģimeni, tu sāc saprast to, ka tavi draugi jau ne tik bieži tevi aicina ciemos, ja tev ir tik daudz bērnu.. Viņi aizdomājas, jā mums ir divistabu dzīvoklis, bet viņu ir tik daudz .. (smejas)  Tāpēc mēs kā daudzbērnu ģimenes saprotam viens otru.”

Lielākais atspaids aktīvajām mammām ir viņu otrās pusītes, intervijas laikā vīri ir darbā, bet  bez viņu atbalsta šīs biedrības un daudzo pasākumu nebūtu.

Jana: “Mums ar Taņu vīri nāk no daudzbērnu ģimenēm, tāpēc viņi ir tie vīri, kuri visu laiku palīdz mums ar bērniem, viņi darbojas kopā, spēlē spēles ar bērniem, tāpēc, kad radās doma par biedrības izveidi, tieši mūsu vīri bija pirmie, kuri atbalstīja un teica, jā, mēs to darīsim. Tas nav tā, ka tikai mammas kaut ko grib un dara.”

Mēs sākam diktēt savu stilu un modi pilsētā, proti, ka būt daudzbērnu ģimenēm ir stilīgi.  Ar smaidu atklāj māmiņas, kuras ir jaunas, skaistas, koptas un interesantas sievietes.

Tatjana: “Daudzbērnu ģimenes – tas ir stilīgi! Mums ir liels prieks, kad pie mums nāk paziņas un saka: „Mēs redzam jūsu darbību, jūsu ģimenes, un mēs saprotam, ka 3+ ir stilīgi un reāli forši, un, zini, es parunāju ar savu vīru, ka mums vajag trešo bērnu”. Tāpēc mēs Latvijā un pie mums Daugavpilī ceļam šobrīd demogrāfiju.”

Olga: “Jā, tā tiešām ir. Man arī ir pāris pazīstamas ģimenes, kuras jau vai nu ir trešā bērna gaidībās, vai to vēl plāno. Viņi arī seko mums līdzi sociālajos tīklos un saka, ka arī grib mūsu biedrībās. Un es saku: „Nu, nu, mani mīļie, vajag vismaz trīs bērnus!””

Taču, lai biedrībā iestātos, jāatbilst noteiktiem kritērijiem, taču  ir arī savi “bonusi”, atklāj daudzbērnu māmiņas.

Jana: “Mūsu biedrībā  var iestāties jebkura ģimene, kurai ir vismaz 3 bērni un lai mazākajam nav 18 gadi. Mums biedrībai ir arī sava biedru karte, kura dod iespējas saņemt dažādas atlaides  5,  10, 50 procentus kādā no veikaliem vai pakalpojumiem, un šādu līgumu mums jau ir 25. Un tas ir vairāk saistīts ar bērniem un  ģimenēm.”