Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu bijušajās apsardzes telpās izvietotajā modes salonā apmeklētājus sagaida vienas no biedrības „Atmiņu lāde” dibinātājām - Irēnas Voitānes dzīvesbiedrs Oļegs. Tikko te bijusi ampīra stila tērpu izstāde, nu to nomainījis krāšņais baroks.

“Tas ir krāšņs, grezns 18. gadsimts. Redziet, kādas dāmas, ar kādiem sāniem un kuplumiem. Pagājušogad izstāde bija veltīta Ulmaņlaikiem, faktiski tas bija veltījums manai mamma, ar viņas samta kleitām,” stāsta Oļegs.

Caur tērpiem var ieskicēt vesela laikmeta dzīvi, cilvēkus, tradīcijas, sarunai pievienojas arī pati tērpu darinātāja Irēna Voitāne.

“Šādu stāstu par daugavpiliešiem ir ļoti daudz, un gribas stāstīt par to cik unikāli bija viņi, un cik unikāli esam mēs.”

Gan Irēna, gan Oļegs regulāri paši piedalās vēstures rekonstrukciju festivālos, arī ar saviem tērpiem rotājuši Daugavpils cietoksnī notikušās greznās Martas balles. Pusgads nepieciešams, lai veidotu kārtējo tērpu ekspozīciju, darbs ir jāiegulda liels, arī pie šiem baroka laika tērpiem.

“Tādus tērpus sašūt ir diezgan grūti, pirmkārt jau tās ir korsetes!”

Arī apmeklētājiem ielūkoties tērpu pasaulē patīk, īpaši sievietēm, bet Irēna, uzlūkojot savas apmeklētājas, ar profesionāļa aci nosaka, kādam laikmetam atbilstu sieviete un kāds tērps piestāvētu.

Baroka laika stilizētos tērpus var apskatīt Daugavpils cietoksnī modes salonā pie Nikolaja vārtiem.