Ja tūristu un atpūtnieku dabā un tūrisma objektos kļuvis mazāk, tad tā  ir iespēja pilnveidot un  sakārtot jau esošās un radīt jaunas lietas tūrisma jomā, saka Daugavpils novada pašvaldības aģentūras „TAKA” darbinieki. Pandēmijas laiks novadā sakrita ar jauna projekta “Tūrisma infrastruktūras sakārtošana un pieejamība Daugavpils novadā”  īstenošanu. Tas paredz gan jaunu brūno tūrisma  norāžu uzstādīšanu, gan putnu novērošanas torņa pārbūvi, gan  jaunas tūrisma  takas izveidi Augšdaugavas vienā no krāšņākajām vietām - pie  Slutišķu sādžas gravas un kraujas.

Būtībā, arī klusākā laikā nesēdēt rokas klēpī salikušiem, bet darboties un darboties nākotnei, tā pandēmijas laiku savā nozarē raksturo Daugavpils novada pašvaldības aģentūras „TAKA” vadītājs Rolands Gradkovskis, stāstot par projektu novadā, kas zīmīgi sācies tieši Covid 19 laikā.

“Uzsākta projekta “Tūrisma infrastruktūras sakārtošana un pieejamība Daugavpils novadā” īstenošana, kura ietvaros notiek dažādas aktivitātes.

Dažas ir jau īstenotas, piemēram, izveidots kopīgs klasteris ar Daugavpils pilsētu, kas paredz reklamēt zoodārzus un minizoodārzus abās pašvaldībās. Piemēram, Latgales zoodārzā, Daugavpils Novadpētniecības muzejā un citviet pilsētā tiks izvietoti informatīvi stendi, kuros varēs atrast informāciju par Daugavpils novada minizoodārziem, savukārt Daugavpils novada tūrisma objektos būs pieejama informācija par pilsētas objektiem. Daugavpils novada teritorijā uzstādīta arī virkne brūno norāžu uz dažādiem objektiem- Vīrognu, Slutišķu krauju vai Līksnas parku.”

Ir novadā arī tūrisma objekti, kurus skāris laika zobs un kuri prasīt prasījās pēc atjaunotnes vai nomaiņas. Viens no tādiem ir skatu jeb putnu vērošanas tornis šaurā pussalā starp Luknas, Višķu un Boltaru ezeriem, no  kura labi aplūkojami gan ezeri un apkārtnes paugurainā ainava, gan pārlidojošo vai te dzīvojošo  putnu daudzveidība.

Dabas baudītājiem, ceļotājiem  neiztrūkstoši tūrisma  objekti ir dažādas dabas takas. Daugavpils novadā, kurš atrodas dabas parka „Daugavas loki”  teritorijā to ir ne mazums. Šobrīd Naujenes pagastā top vēl viena  šāda taka, ar unikāliem dabas skatiem.

“Pašlaik norit darbs pie Slutišķu gravas takas, kas savienos Slutišķu sādžu ar krauju. Tas būs jauns un tūristiem interesants maršruts, vairāk piemērots cilvēkiem ar fiziski aktīvu dzīvesveidu, atzīst Rolands  Gradkovskis. Mērojot šo taku, varēs iepazīt vairākus biotopus, aplūkot skaisto dabu, unikālo dabas pieminekli “Daugavas vārti” un gravas. Taku papildinās  dažādi tiltiņi un kāpnes,” , atklāj Rolands Gradkovskis.

“Daugavas vārti” kā  unikāls dabas objekts ir iekļauts 10 nozīmīgāko Latvijas Republikas dabas objektu sarakstā “Latvijas zaļās pērles”.

No šīs takas šī pērle būs labi saredzama, bet pati taka atklās arī citas neparastas dabas  ainas un arī pārbaudījumus ceļotājiem.

“Daugava, veidojot ieleju posmā starp Krāslavu un Naujeni, radījusi unikālu dabas pieminekli – “Daugavas vārtus”. Tas ir savdabīgs Daugavas senlejas sašaurinājums lejpus Slutišķu sādžas,  šaurākais ielejas posms starp Slutišķu pamatkrasta krauju un Ververu pamatkrasta krauju.”

Kā vēl viena aktivitāte tūrisma nozarē Daugavpils novadā šobrīd ir  izsludinātais konkurss, tas atšķirsies no iepriekš rīkotajiem, jo šoreiz , kā stāsta aģentūras  „TAKA” vadītājs, tas ir vairāk virtuāls.

“Lai popularizētu novada tēlu un veicinātu tūrisma attīstību, kā arī veicinātu iedzīvotāju iesaisti Daugavpils novada tēla veidošanā, aģentūra „TAKA” rīko foto konkursu “Skaistākie un neparastākie mirkļi tūrismā Daugavpils novadā”, aicinot ikvienu līdz 3. augustam iesūtīt fotogrāfijas, kas Daugavpils novada tūrismu, t.sk. aktīvo atpūtu, tūrisma objektus, naktsmītnes, ēdināšanas iestādes, tūrisma pakalpojumus, kultūras pieminekļus utt. Trīs labāko fotogrāfiju autori saņems balvas, tā nebūs lielas, bet galvenais šajā konkursā ir patriotisms, dzimtenes mīlestība un  cilvēka iekšējais aicinājums.”

Skaistākie un neparastākie  fotomirkļi turpmāk  rotās Daugavpils novada tūrisma mājas  lapas un katalogus, aicinot tūristus arī realitātē apmeklēt fotokadros iemūžinātos objektus.