Daugavpils reģionālā slimnīca īslaicīgi ir apturējusi akūti saslimušo bērnu vecumā līdz 14 gadiem uzņemšanu, jo slimošanas dēļ nodaļā trūkst mediķu. Savukārt Bērnu klīniskā universitātes slimnīca no 2023. gada 2. janvāra maina uzņemšanas kārtību.

Daugavpilī ir saslimuši septiņi no slimnīcas pediatrijas profila speciālistiem, kuri nevar veikt savus darba pienākumus. Pašlaik Daugavpils reģionālajā slimnīcā ir pieejams tikai viens pediatrs, kurš nodrošina stacionārā palikušo bērnu ārstēšanu.

Situāciju Daugavpilī raksturo Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

No 2023. gada 2. janvāra, ierodoties uz plānveida ārstniecības pakalpojumiem Bērnu slimnīcas stacionārā, pacientam un viņa pavadošajai personai būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

Ar gaidāmajām izmaiņām Bērnu slimnīcā iepazīstina Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Bērnu slimnīcā Rīgā situācija nav tik smaga kā Daugavpilī, taču arī tur daudzi ārsti slimo un pacientu plūsma ir liela, Latvijas Radio teica slimnīcas virsārste Renāte Snipe. Viņa norādīja, ka lielā daļā elpceļu saslimšanas gadījumu var ārstēties mājas apstākļos, konsultējoties ar ģimenes ārstu un nav jāapgrūtina neatliekamās palīdzības mediķi.