Nupat kā Daugavpils novada Višķos notika Latgales novada senioru dziesmu un deju festivāls “Saulei pretī mūžu ejot”, kas ik gadu notiek kādā no Latgales novadiem. Festivāls notika jau 17 reizi un kopā pulcēja vairāk nekā 1100 dalībnieku, kuri dzied un dejo. Pasākumu kuplināja arī  Rēzeknes senioru deju kopa “Zelta atvasara”, dāmas pērn nosvinēja savu kopā pastāvēšanas desmit gadu jubileju un atzīst, ka kolektīvs ir kļuvis par viņu svarīgu dzīves enerģijas un pozitīvisma devu.

Rēzeknes kultūras nama senioru deju kopa “Zelta atvasara” pirmo reizi uz kopīgu dejošanu sanāca 2008.gadā. Kolektīvam nosvinēta desmit gadu jubileja, ir stiprs un pastāvīgs dejotāju kodols, kopā 20 dāmas.

“Es nejūtos tik veca, kā tajos papīros, un mūzikā es uzlādējos,” Biruta Opencāne jau no trešās klases dejo bez pārtraukumiem. Dejošana un kopā būšana ļauj justies labāk. Tam piekrīt arī kopas dalībniece Sandra Zara, viņai atnākšana uz kolektīvu palīdzēja dzīvē pārvarēt ļoti smagu brīdi.

“Man vīrs nomira pēkšņi, un man gribējās kaut ko izmainīt savā dzīvē, jo tas ir ļoti smagi. Es laikam dzīvot nevarētu, ja man nebūtu kolektīva, ar mani kaut kas būtu noticis, kaut arī es strādāju vēl tagad, bet ar darbu vien nevari piepildīt sevi,”stāsta Sandra Zara.

Kolektīvs kopā sanāk uz mēģinājumiem divas reizes nedēļa. Aktīvi dodas uz dažādiem pasākumiem. Ir bijušas Zviedrijā, Igaunijā, Latvija izbraukāta krustu šķērsu. Kolektīvu vada Iveta Rundāne, kura atzīst, ka dāmas ar savu piemēru arī viņu uzmundrina.

“Es iegūstu šo te pozitīvo dopingu, jo man patīk viņu pozitīvisms, patīk atmosfēra, man patīk, kā viņas viena otru atbalsta gan priekos, gan bēdās, gan arī tādā sadzīves ikdienā. Vajag dārzā palīdzēt vagu paravēt, kādam jāaizbrauc uz kapiņiem palīdzēt sakopt. Un, kad ir braucieni, tad smejamies nepārtraukti, nāk anekdotes un visādas dzīves gudrības. Dzirksteļo prieks, ļoti forši,”atzīst vadītāja Iveta Rundāne.

Dejojot dāmas smaida, var redzēt, ka koncentrējas, domājot par soļiem un vietu, kur katrai jāstāv. Dejošana, kā pārliecināta, vadītāja Iveta Rundāne, palīdz ne vien justies labāk emocionāli, bet arī fiziski, un ļauj uzturēt možu prātu. Šogad rudenī “Zelta atvasaras” dāmas svinēs savu vienpadsmito kopā būšanas gadadienu, apliecinot, ka seniori var dzīvot aktīvu dzīvesveidu un sniegt prieku gan sev, gan apkārtējiem.