Koalīcijas deputātiem nebalsojot vienprātīgi, Rīgas dome pieņēmusi Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmu 2021.-2025.gadam. Šo programmu asi kritizēja opozīcijas pārstāvji, uzsverot, ka nesaņem atbildes uz svarīgiem jautājumiem, un rosinot atlikt lēmuma pieņemšanu.

Kā svarīgākās ilgtermiņa rīcības minētas automašīnu plūsmas samazināšana pilsētas centrā.

Ņemot vērā, ka šobrīd vēl nav pieņemts lēmums par konkrēta ierobežojuma modeļa īstenošanu, programmā norādīts, ka novērtēti trīs varianti - sastrēguma maksas ieviešana, iebraucošo vieglo transportlīdzekļu sastāva izmaiņas, aizliedzot iebraukt automašīnām ar noteiktām emisijas klasēm un kravas transporta un vieglā komerctransporta kustības ierobežošana.

Programmā noteikts arī atbalsts individuālās apkures uzlabošanai, piemēram, veicinot centralizētās siltumapgādes izmantošanu.

Par plānotajām izmaiņām stāsta Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas enerģētikas aģentūra" direktors Jānis Ikaunieks.

Ko vēl plānots darīt, lai uzlabotu gaisa kvalitāti pilsētā, skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides uzraudzības nodaļas eksperte Evita Vītola.

Viedokli izsaka Rīgas domes deputāte Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietniece Selīna Vancāne (Attīstībai/Par, Progresīvie).