Pēc atklātajiem pārkāpumiem Bruknā aktualizējies jautājums par bērnu un jauniešu ar atkarībām un uzvedības traucējumiem rehabilitāciju. 8. septembrī Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija kopsēdē vērtēja rehabilitācijas iespējas bērniem un jauniešiem ar atkarībām un uzvedības traucējumiem.

"Šobrīd iespējas ir teorētiskas un pakalpojumu klāsts sadrumstalots. Turklāt trūkst atkarības speciālistu, bet daļa pakalpojumu ir zemā kvalitātē," intervijā raidījumā Labrīt sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (Attīstībai/Par!).

Viņš arī uzsver, ka vairāk jānodarbojas ar prevenciju un individuālo gadījumu atklāšanu un arī jāmaina sabiedrības attieksme, lai veicinātu jauniešu vēlmi ārstēties, nevis veicinātu agresiju.

Par ko diskutēja deputāti sēdē, skaidro Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Gulbe atzīst, ka ir satraukta par situāciju Bruknā, bet tajā pašā laikā gandarīta, ka aktualizējies jautājums par pusaudžiem un jauniešiem ar atkarībām un uzvedības traucējumiem.

Viedokli izsaka kustības "Plecs" vadītājs Jānis Erts.