Dienvidāfrikā atklāts jauns lipīgāks Covid-19 paveids. Tā dēļ vairākas valstis aizliegušas ieceļošanu no Āfrikas dienvidu daļas valstīm. Arī Latvija gatavojas ierobežot ceļojumus uz vairākām Āfrikas valstīm.

Veselības ministrija ar Ārlietu ministriju, Satiksmes ministriju un Iekšlietu ministriju gatavo Ministru kabineta lēmumu ceļošanas ierobežojumu ieviešanai attiecībā pret vīrusa SARS-CoV-2 jaunā paveida skartajām valstīm Āfrikas dienviddaļā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Jaunajam koronavīrusa variantam ir ļoti liels mutāciju skaits. Zinātnieki uzskata, ka tas varētu būt lipīgāks par Covid-19 vīrusa delta variantu, kā arī izturīgāks pret patlaban izstrādātajām vakcīnām.

Latvija patlaban uzmanīgi seko līdzi informācijai par jauno, potenciāli ļoti bīstamo vīrusa SARS-CoV-2 paveidu, kas konstatēts Dienvidāfrikas Republikā.

Cik daudz ir zināms par jauno vīrusa paveidu un kādi Covid-19 paveidi šobrīd ir izplatīti Latvijā, skaidro Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš.