No cik gadu vecuma bērni un jaunieši var iegādāties mājas un istabas dzīvniekus? Šobrīd Latvijā vecuma ierobežojumu, izrādās, nav. Par to sāktas Zemkopības ministrijas, Veterinārārstu biedrības un nevalstisko organizāciju sarunas. Vai šādi ierobežojumi būtu vajadzīgi?

Pašlaik Latvijā nav noteikts likums, no kāda vecuma nepilngadīga persona drīkst iegādāties mājas jeb istabas dzīvnieku. Kā stāsta nodibinājuma “Dzīvnieku policija” pārstāve Inese Bāra, ja kontrolējamām lietām, piemēram, kā cigaretēm, alkoholam vai ieročiem, ir noteikts precīzs vecuma ierobežojums, tad par dzīvnieku iegādi tas nav skaidrs.

Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkļina uzsver, ka nepilngadīga persona nevar būt dzīvnieka īpašnieks, jo nespēs par to nest pilnīgu atbildību.

Arī zoo veikals, kas vēlējās palikt anonīms, stāsta, ka uzņēmumiem pašiem ir jādomā, kam pārdot vai nepārdot dzīvnieku, vērtējot ne tikai cilvēka vecumu, bet arī tā attieksmi, tāpēc noteikta kārtība vai likums ir nepieciešams.

Tomēr Latvijas Radio uzrunātie cilvēki gan atzīst, ka vecums šeit nav noteicošais.

Zemkopības ministrijas uzsāktajās sarunās, par vecuma ierobežojumu mājas dzīvnieku iegādē, pagaidām konkrēti lēmumi nav pieņemti. Visas puses gan ir vienisprātis, ka nepilngadīgs bērns nevar pats iegādāties dzīvnieku, tāpēc jautājumu turpinās analizēt, lai kopīgi saprastu un vienotos, kā juridiski tam var noteikt ierobežojumu.