Lai aktualizētu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un runātu par tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) 29. jūlijā pulksten 14.00 organizē diskusiju, kurā kopā ar nozares ekspertiem piedalīsies valdības un Rīgas domes pārstāvji, informēja LLMC pārstāvji.

Cik ilgi jau ir aktuāls jautājums par Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi Rīgā un kāpēc tieši šobrīd šo jautājumu aktualizē diskusijā, skaidro Latvijas laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

Viedokli izsaka Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle Elīna Vikmane un mākslinieks, Rīgas domes deputāts Ivars Drulle.

Visi trīs raidījuma viesi arī piedalīsies gaidāmajā diskusijā. Paredzēts, ka diskusijā piedalīsies arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), Rīgas domes mērs Mārtiņš Staķis (“Par!/Progresīvie”), Finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis ("Jaunā Vienotība") un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Diskusija “Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju” tiks translēta Latvijas Laikmetīgā mākslas centra “Facebook” profilā un portālā LSM.lv. Savukārt vērot diskusiju klātienē, Ganību dambī 30, Rīgā tiek aicinātas Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu.