Jauniete Sintija Logina šobrīd Preiļos izveidojusi savu porcelāna trauku zīmolu “Piece Of Touch” jeb gabaliņš pieskāriena, veido pirmos traukus un jau tuvākajā laikā ir iecerējusi pārveidot un porcelāna darbnīcas vajadzībām pielāgot iegādātu vecu māju. Sintijai ir 25 gadi un ir drosme, kā pati saka, lēkt nezināmajā.

“Piece Of Touch”, kā es to iztulkoju - gabaliņš no pieskāriena, un pirmie burti sanāk vārds ‘pot’ – ‘podiņš’, nosaukumu paņēmu angļu valodā, tāpēc ka es mēģināšu iet uz ārzemju tirgu. “Piece Of Touch” ļoti iekrita sirdī, un es izdomāju, ka tāds būs, jo katrs darbs, ko es taisu, tas ir gabaliņš no mana pieskāriena”, stāsta Sintija Logina.

Sintija Latvijas Mākslas akadēmijā, pabeidzot bakalaura studijas Keramikas nodaļā, pieteicās uz Preiļu novada finansiālo atbalstu, lai iegādātos trauku apdedzināšanas krāsni. Pagaidām darba telpa iekārtota vecāku mājās.

“Re, kur mana krāsniņa, to es pasūtīju ar Preiļu novada domes atbalstu, viņi man piešķīra līdzfinansējumu, tad bija vieglāk iegādāties, jo keramikas iekārtas ir dārgas. Tagad mani atbalstīja Lauku atbalsta dienests, projekts par darbnīcas būvniecību, kuru divu gadu laikā ir jāīsteno. Mēs ar draugu nopirkām vecu māju, to mums ir plāns ar projekta atbalstu renovēt, tur būs darbnīca,” tā Sintija.

Šobrīd darbībā ir pats sākums. Bijuši pirmie tirdziņi, tiek veidota sava mājas lapa un saņemti pirmie pasūtījumi. Sintija ir iedvesmota un pārliecināta, ka izdosies.

“Ja tu ej uz darbu un ja darbs ir tikai algas pēc, tad nav prieks darba dienas laikā. Šeit es strādāju vairāk stundas, bet, kad tu dari savu lietu, uzlādējies no tā,” atzīst Sintija.

Šobrīd Sintija porcelāna traukus izgatavo lejot ģipša formās. Pavisam drīz būs gatava arī virpa un traukus varēs izgatavot uz tās, Sintija gan atzīst, ka virpot porcelānu ir sarežģītāk nekā mālu. Porcelāns ir jūtīgs materiāls, kas prasa pacietību.

“Ar to [porcelānu]  vajag tā lēnītēm, mierīgi, ja ir steiga, tad labāk neķerties klāt pie darbiņa, ar mālu tādā ziņā ir vieglāk”.

Pēc diviem gadiem Sintija sola, ka varēs doties uz Preiļiem, lai apskatītu jauno porcelāna darbnīcu, kurā notiks gan meistarklases, gan pagalma svētki ar tirdziņu un radošu atmosfēru. Preiļos radot jaunas brīvā laika pavadīšanas iespējas.