Daugavpils novada Dubnas pagastā amatniece Anita Drozdova no papīra trubiņām pin grozus, paplātes un pat bērnu šūpulīšus. Tas ir vienkāršāk nekā pīt no klūgām, bet darinājumu mūžs pietiekami ilglaicīgs, atzīst amatniece, kura nupat Daugavpils novada konkursā „Saimnieks” ieguva speciālbalvu nominācijā “Radošākais amatnieks”.

Iespējams, ļoti simboliski, ka tieši bērnu šūpulītis savam mazbērnam arī bija pirmais darinājums no papīra, kas tagad amatniecei Anitai Drozdovai pāraudzis gan par hobiju, gan par dzīvesveidu, bet pati ideja nākusi no interneta vides, dzīvojot un strādājot Anglijā.

“Es strādāju Anglijā Taizemes- Japāņu restorānā, un mums tur bija daudz brīvā laika, un tieši tur es arī sāku pīt. Trubiņu izgatavošanas paņēmienu apguvu, skatoties video „Youtube”. Bet pašas pīšanas iemaņas kādreiz apguvu klūgu pīšanas meistarklasē. Vispirms avīze vai buklets tiek sadalīti sloksnēs, tad sākas locīšana, krāsošana un pīšana.”

Arī mājās - Dubnas pagastā dzīvojot, ne diena Anitai nepaiet bez rokdarbiem. Darbs atrod savu darītāju, smejas saimniece.

“Ja sāp kājas, tad ar rokām var strādāt. Šo to paadu, paārdu, atkal veidoju, tad tās trubiņas priekš pīšanas jātin, vēl iepriekš pa krāsām tās sašķirojot. Patīk arī  palasīt avīzes, žurnālus, to ko vēlāk sapinu.”

Mājas verandā Anitai Drozdovai glabājas iestrādes jeb trubiņas topošajiem darbiem,  pinumiem - groziem, bērnu šūpulīšiem, tepat uz galda rotājas nupat kā saņemtais Daugavpils novada konkursa „Saimnieks” novērtējums – speciālbalva nominācijā “Radošākais amatnieks”, bet šķiet lielāks lepnums Anitai Drozdovai, kura ir četru bērnu mamma ir pusotrgadīgās mazmeitiņas pirmais mākslas darbs- glezna pie sienas- kas ir apliecinājums, ka šajā mājā ir mākslas amata turpinātāji.