Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vērtē e-veselības ieviešanas gaitu. Finanšu ministrija komisiju brīdinājusi, ka e-veselības sistēmas projekts var zaudēt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, jo pastāv risks, ka noteiktajā laikā – līdz 2021.gada marta beigām – e-veselība nedarbosies atbilstoši projekta iecerei.

Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča Latvijas Radio rīta intervijā paziņoja, ka “sistēmā tika izdarīti traucējumi”, par ko ir ziņots premjeram un Veselības ministrijai, un šim jautājumam “arī spēka struktūras ir pieskārušās”. Savukārt premjers Māris Kučinskis LTV “Rīta panorāmā” norādīja, ka informācija par ļaunprātīgo ielaušanos e-veselības sistēmā, lai traucētu tās darbību, neapstiprinājās. Dienas laikā uzbrukums Nacionālās veselības drošības un e-veselības datu sistēmai noticis atkārtoti.

Raidījumā Pēcpusdiena situāciju e-veselības ieviešanā raksturo Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča.

Viedokli izsaka CERT.LV vadītājas vietnieks Varis Teivāns un datorspeciālists Ilmārs Poikāns.

CERT.lv vadītājas vietnieks Varis Teivāns uzbrukumu vērtēja kā kaitniecisku pārslodzes iebrukumu, lai padarītu sistēmu nepieejamu. Tas neesot bijis saistīts ar datu zādzību. Teivāns arī sacīja, ka no šādas ielaušanās nav pasargāta neviena sistēma un tās aizsardzībai jāparedz un jāizstrādā visi iespējamie veidi.