Saeima sēdē ceturtdien, 20. jūnijā, kultūras ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci. Par Lāci kultūras ministra amatā balsoja 52 deputāti, 27 bija pret, bet neviens balsojumā neatturējās.

Vai Agnese Lāce varētu kaut ko kardināli mainīt kultūras nozarē un pie kā primāri vajadzētu sākt strādāt, skaidro eksperti.

Latvijas Radio Ziņu dienests uzrunāja žurnālistu un teātra darbinieku Ojāru Rubeni, lai uzzinātu viedokli par šo Saeimas lēmumu dot atbalstu Agnesei Lācei. Uz ko Ojārs Rubenis norādīja, ka te vairs nav īsti ko diskutēt. Tas ir fakts un varbūt labi vien ir, ka kultūras minstra amatā ir cilvēks, kurš kultūras jomā ir bijis vien dažus mēnešus.

Rubeņa ieskatā Agnesei Lācei piemīt pragmatisms loģika un godprātība, un iespējams līdz ar viņas apstiprināšanu kultūras ministres amatā, kultūras nozarē būs pozitīvas izmaiņas. Izaicinājumi jaunajai ministrei netrūks, jo finansējums ir tik, cik ir, un ieilgušās problēmas kultūras nozarē ilgstoši nav risinātas. Valsts politikā un kultūras nozarē problēma ir tajā, ka nav izpratnes kāpēc tiek pieņemts šāds vai cits lēmums, pārliecināts ir Ojārs Rubenis.

Valstī nepieciešams noteikt prioritātes un pie tām strādāt, nevis izmantot populistiskus saukļus un ķerties klāt pie visiem aktuālajiem jautājumiem, norādīja Ojārs Rubenis.

Arī Reģionālo mediju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ivonnai Plaudei nav pārsteigums, ka tieši kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre tālāk pilda šo pēctecību un ir nākamā kultūras ministre. Šobrīd kultūras nozare nemaz nav prioritāte, mazliet labāk klājas medijiem, jo mediji ir valsts drošības sastāvdaļa.

Agnese Lāce jau iepriekš ir publiski paudusi, ka viņai ir trīs galvenās prioritātes: kultūras darbinieku sociālā aizsardzība un atalgojums, valsts valodas stiprināšana un saliedētas sabiedrības veicināšana.

Jānorāda gan, ka finanšu ministrs jau iepriekš ir ziņojis, ka plānotais budžets būs smags un galvenā valsts prioritāte būs drošība.