No nākamā gada 1.janvāra televīzijas kanālā LTV7 vairs netiks pārraidīts mazākumtautību saturs, piektdien tiešsaistes diskusijā par sabiedrisko mediju nākotni atklāja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Viņš norādīja, ka mazākumtautību saturam ir vieta sabiedriskajos medijos, bet tajā pašā laikā atzina, ka no 2021.gada 1.janvāra mazākumtautību saturs LTV7 vairs nebūs redzams.

To, ka viens no tuvākajā laikā abu mediju veicamajiem soļiem, ir mazākumtautību platformas izveide, Āboliņš mineja arī raidījumā Labrīt.

Kāds ir LTV7 piedāvājums mazākumtautībām, skaidro Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktore Rita Ruduša. Viņa arī vērtē, vai iespējams jau no 2021.gada 1.janvāra pārcelt mazākumtautību saturu no LTV7 uz portālu lsm.lv.

NEPLP ieceri un vēlmi, viedokli izsala Saeimas Cilvēktiesību komisijas Mediju politikas apakškomisijas vadītāja Vita Anda Tērauda un Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne.

Arī Vita Anda Tērauda norāda, ka paziņojums par 1.janvāri ir pārsteidzīgs.

"Tas nav labi pārdomāts lēmums," uzskata Anda Rožkalne.

Viņa atzīst, ka saredz kvalitatīva satura pieejamības risku noteiktai audotirijai, īstenojot šo ieceri. Viņa norāda, ka vecākas paaudzes cilvēki vairāk izmanto tradicionālos medijus, līdz ar to viņiem būs ierobežota pieejamība saturam.