Bažas par iespējamu plašāka reģionālā konflikta izcelšanos saglabājas pēc 1. oktobra vakarā notikušā Irānas masveida ballistisko raķešu uzbrukuma Izraēlai. Kā apgalvo Teherāna, tas esot veikts kā atbilde uz Teherānas atbalstīto grupējumu līderu nogalināšanu. Izraēla ir solījusi, ka nepaliks atbildi parādā par vakar notikušo Irānas uzbrukumu. Vienlaikus turpinās Izraēlas un kaujinieku grupējuma „Hizbullāh” konflikts Libānas dienvidos.

Šādos kritiskos brīžos tu sev uzdod lielus un dziļus jautājumus. Tā pēc vakar notikušā plašā Irānas raķešu uzbrukuma Izraēlai saka Efrata Mačikava. Viņa ar ģimeni dzīvo Lahišas ciematā Izraēlas dienvidos. Viņa uzskata, ka Izraēlai ir jādzīvo mierā ar saviem kaimiņiem, bet vienlaikus jādara viss, lai izskaustu terorismu. Uzklausām viņu raidījumā Pēcpusdiena.

-

Tikmēr Libānā, kur nerimst aktīvas Izraēlas operācijas, vērojama pamatīga iekšējā bēgļu plūsma no nedrošākiem uz drošākie valsts reģioniem un arī daudzu, tai skaitā Eiropas valstu valstpiederīgie cenšas pamest Libānu.

Lasām arī Lietuvas Ārlietu ministrijas informāciju, ka Libānu vēlas atstāt 30 Lietuvas pilsoņu. Ar viņiem tiek uzturēts kontakts un tiek runāts ar starptautiskajiem partneriem par iespēju nogādāt viņus Eiropā. Vakarvakarā kaimiņvalsts ārlietu ministrija Lietuvas Radio ziņoja, ka no Libānas evakuēti deviņi Lietuvas pilsoņi - trīs sievietes un seši bērni.

Sazināmies ar Ārlietu ministrijas pārstāvi Diānu Eglīti, lai skaidrotu , cik šobrīd ir apzināti Latvijas valstspiederīgie, kuri uzturas Libānā un kuriem vajadzētu palīdzēt evakuēties.