Filigrānu koka dizaina priekšmetu un funkcionālu dekoratīvu trauku izgatavošana ir balvenietes Elīnas Kalniņas aizraušanās, kas pamazām pārtop biznesā.

„Viena lieta ar ko mēs darbojamies ir trauki, kas ir dekoratīvi izmantojami gan funkcionāli, kas spēj būt skaisti un tajā pašā laikā viņos var uzglabāt gan augļus, gan svecītes, gan citas lietas, ko mēs redzam, kas ir dekoratīvie ziedi vai lietussargi, otra lieta, kas mums populāra ir krūzīšu un šķīvju paliknīši,”

jaunā uzņēmēja, kas apbur ar savu smaidu,  pirmajā mirklī, šķiet te, Balvu pilsētas pievārtē, kur urbānā vide mijas ar lauku klusumu, nemaz neiederas, bet viņa te ar vīru, atraduši savu miera ostu.

„Man patīk daba, es tāds īstais pilsētnieks nemaz nevarētu būt. Dzīvojot gan Valmierā, gan Rīgā, man pietrūka dabas miera. Radās iespēja pārcelties uz dzīvi laukos un ne mirkli nešaubījos par sava lēmuma pareizību. Balvos ir iespējas radīt un realizēt radošas idejas. Tā kā pēc dabas esmu māksliniece, man patīk radīt un realizēt sevi visdažādākajās mākslinieciskajās formās  un šobrīd tās ir „Benorse” - koka interjera lietas, kur šobrīd arī veiksmīgi realizējos.”

Koka dizaina priekšmetu radīšana pie Elīnas atnākusi nejauši, vēloties radīt savai guļbūves mājai pašas izsapņotos, ideāli iederīgos interjera priekšmetus, iedvesmojoties no dabas un neizmantojot līmi.

„Principā es šo ideju pārmantoju no sava brāļa un viņa sākotnējai hobijs nu  pāraudzis hobijbiznesā.

Mums ir ļoti tuva skandināviskā minimālistiskā, gaišā doma  un mēs cenšamies šos produktus radīt vieglus un gaisīgus. 

Tātad sākumā mēs ņemam šo finiera plāksni,  vektorgrafikā uztaisām dizainu, ko pārnesam uz lāzeri, savukārt jau lāzers izgriež tādu apdegušu formiņu, kuru apstrādājam un pulējam ar smilšpapīru. Tas viss ir roku darbs. Katra detaļa balsta viena otru un nav nepieciešama līme vai nagla, jo mēs izmēru izveidojam tik perfektu, lai viņš savstarpēji balstītos.  Šajā vidē, kur tik daudz ir plastmasas, mūsu koks neizskatās ne smagnēji, ne vecmodīgi, bet viegli un moderni.”
 

Attīstot savas uzņēmējas zināšanas un prasmes Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotā konkursā „Laukiem būt”, Elīna Kalniņa pozitīvi un apņēmīgi raugās nākotnē.

Nākotnē raugos ļoti cerīgi, jo pirmie trīs mēneši veiksmīgi nostrādāti, viss darbojās ar uzviju, ar jaunām idejām ar jauniem pasūtījumiem. Man nav mērķis pelnīt miljonus, bet to, ko esmu ieguldījusi, atpelnīt es varu un pagaidām mani tas apmierina.”  

Koks visos laikos cilvēkiem ir bijis tīkams, izstarojot siltumu un radot mājīgumu un Elīna Kalniņa pierāda, ka tas mūsdienās var būt arī ļoti moderns interjera papildinājums, kas radīts ar lāzera staru griežot bērzu Balvu novadā.