Ceturtdien, 9.aprīlī, Ministru kabinets ārkārtas sēdē lems par atvieglotiem nosacījumiem ziedojumu veikšanai krīzes situācijā. Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai valdībā iesniegusi grozījumus likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību".

"Šobrīd uzņēmumi iesaistās sociālā atbalsta sniegšanā noteiktām grupām, ziedo gan dezinfekcijas līdzekļus, gan dažādas iekārtas, teiksim, datorus. Lai nebūtu situācija, ka uzņēmumam, veicot šādus ziedojumus, tie tiek aplikti ar nodokli, respektīvi, atzīti par tādiem, kas nav atzīstami par saimnieciskās darbības izdevumiem, tiek virzīti grozījumi, kas paredzēs, ka laika posmā no ārkārtas situācijas izsludināšanas šādi ziedojumi noteiktām sociāli ietekmētām grupām un citiem uzņēmumiem, kas nodrošinās Covid seku novēršanu, netiks aplikti ar uzņēmumu ienākuma nodokli no ziedotāja puses," skaidro Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne.

Likumprojekts paredz mainīt uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) normu piemērošanu ziedojumiem, lai atvieglotu ziedojumu piesaisti dažādām sociālām grupām un uzņēmumiem, kas iesaistīti Covid-19 seku pārvarēšanā. FM piebilda, ka izmaiņas neradis nodokļu slogu ziedotājiem.

"Normu mēs vēlētos piemērot no laika, kad izsludināta ārkārtas situācija, respektīvi, 12. marts, un varētu šādi ziedojumi notikt, kā mēs piedāvājam projektā, līdz šī gada beigām," atzīst Kaļāne

Informācijai par darījumu būs jābūt publiski zināmai, informāciju par ziedojumu arī uzņēmējs iesniegs Valsts ieņēmumu dienestam, norādot, kādai ar Covid saistītai grupai veikts ziedojums, kādas preces ziedotas un kāda ir to vērtība.