Latvijas futbola virslīgas komandas cer drīzumā atsākt treniņus, lai vasaras sākumā startētu jaunā sezona. "Optibet" Latvijas futbola virslīga, sadarbojoties tās klubiem, publicējusi protesta video, kurā vairāki spēlētāji un treneri pauž vēlmi strādāt Covid-19 pandēmijas laikā. Klubi ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) runājuši par iespējām aizvadīt āra treniņus mazās grupās, ievērojot piesardzības pasākumus. 

"Optibet" futbola virslīgas sezonai bija jāstartē pagājušajā mēnesī, taču 13.marta vakarā Vidzemes Olimpiskā centra stadionā neatskanēja tiesneša svilpe, kas signalizētu par 2020.gada sezonas startu, jo dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas stāvokli.

Latvijas futbola virslīgas izpilddirektors Ainārs Dakša norāda, ka futbolisti vēlas saprātīgi uzsākt drošus treniņus, jo profesionālie sportisti nevar netrenēties. Runājot par iespējamām spēlēm nākotnē, tās noteikti notiktu bez skatītāju klātbūtnes.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders skaidro, ka Veselības ministrija kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju strādā pie rekomendācijām, kā būtu iespējams organizēt sporta treniņus ārā. Šobrīd noteiktie ierobežojumi lielākoties attiecas uz amatiersportu. Ja ir runa par profesionālu sportistu, kam ir līgums par kādu klubu vai sporta bāzi un tā ir viņa darba vieta, ārtelpās treniņus ir iespējams organizēt. iespēju robežās jānodrošina distancēšanās iespēja.

Portāla "Delfi" sporta žurnālists Uldis Strautmanis uzskata, ka šobrīd ir jāņem vērā, ka ir ārkārtas situācija un jāieklausās epidemiologu un citu speciālistu rekomendācijās, tikai tad domāt par treniņiem, nevis izdarīt spiedienu.