Ludzas novadā jau otro gadu tiek rīkots konkurss “Ludzas novada Jauniešu Gada balva”, kura mērķis ir izcelt un godināt tos Ludzas novada jauniešus, kuri ar savu veikumu ir mainījuši savu un citu novada jauniešu ikdienu. Šogad nominācijā „Gada radošākais jaunietis” par uzvarētāju tika atzīts Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēknis Teodors Romanovskis, kurš ne tikai aktīvi iesaistās jauniešu sabiedriskajā dzīvē, bet arī uzdrošinās piedalīties dažādos konkursos.

Jau vairāku gadu garumā Ludzas pilsētas ģimnāzijas 9. klases audzēknis Teodors Romanovskis uzdrošinās piedalīties dažāda līmeņa konkursos un ar saviem darbiem gūst panākumus.

“Esmu piedalījies ļoti daudzos konkursos, gan tādos, kur vajag kaut ko izgatavot ar rokām, gan, kur  nepieciešama apskaņošana, gan robotikas konkursos.”

Teodors stāsta, ka viņu vairāk interesē tehniskas dabas konkursi un arī tādi, kas ir saistīti ar vides aizsardzību.

Pērnā gada decembrī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās “Zaļā josta” rīkotais radošais konkursa “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, un tajā tika pieteiktas ap 600 dažādas idejas dabai draudzīgai dāvanu iesaiņošanai. “Zaļā josta” apbalvoja spožāko ideju autorus, kuriem izdevies radīt oriģinālākos un pārdomātākos dāvanu iesaiņojumus no otrreizējiem izejmateriāliem un dabas elementiem. Īpašu atzinību  saņēma arī Teodors Romanovskis.

“Tās bija Ziemassvētku dāvanas no tāss - kastīte, ciba un lādīte, aploksne vēl arī.”

Teodors atklāj, ka jau no bērnības viņam ir interesējuši konstruktori un tagad šī aizraušanās ir pārgājusi jau pavisam citā līmenī. Viņš pirms pāris gadiem ir  kļuvis par uzvarētāju atklātajā Ziemassvētku dekoru konkursā, ko rīkoja Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte. Teodora no koka  gatavotais sienas dekors, izmantojot gaismas diodes, īpaši iespaidīgi  izgaismojās tumsā. Žūrija augsti novērtēja darba vizuālo izskatu un izpildījuma kvalitāti.

“Bērnībā man bija uzdāvināts LEGO komplekts, es ap to ķimerējos un tad, kad parādījās konstruktori LEGO SUMO, ņēmos ar tiem. Arī skolā parādījās konstruktori, un tad mēs sākām likt kopā robotus. Un tagad sanāk, ka es esmu tiesnesis LEGO SUMO robotikā visā Latvijā, gan līnijsekošanā.”

Teodors atzīst, ka tagad, domājot par saudzīgu izturēšanas pret dabu, viņš nolēmis pēc iespējas pagarināt mūžu arī mājās esošajai tehnikai.

“Tehnika ļoti interesē. Esmu dārza pļaujamo traktoriņu, mammas mašīnu, veļas mašīnu un vēl daudz ko remontējis. Pie tam to pašu veļas mašīnu salabojot, tu viņai pagarini mūžu.”

Romanovsku ģimene dzīvo ārpus pilsētas  un Teodors priecīgs darboties arī laukā.

“Gan malku skaldīt, gan tīrīt brikšņus. Vēl es dejoju tautas deju kolektīvā “ŽEPERI”, esmu spēlējis Ludzas bērnu un jauniešu centra teātra studijā “Pepilota”. Pēdējā laikā palīdzējis ar filmēšanu un apskaņošanu, un jau piecus gadus esmu jaunsargs.”

Ludzas novadā konkurss “Ludzas novada Jauniešu Gada balva 2020” notiek vien otro gadu. Kā uzsver novada Jaunatnes lietu speciāliste Solvita Binovska, konkursa galvenais mērķis ir izcelt un godināt tos Ludzas novada jauniešus, kuri ar savu veikumu gada laikā ir mainījuši savu un citu novada jauniešu ikdienu.

“Pērn mēs ar zināmām bažām rīkojām šo konkursu, jo nezinājām vai jauniešiem tas būs aktuāli. Bet pēc tā pasākuma, runājām ar jauniešiem, es redzēju viņu  prieku un to gandarījumu par to, ka viņi tika novērtēti. Konkursā ir vairākas nominācijas: “Gada jaunietis”, “Gada radošākai jaunietis”, “Gada skolēns”, “Gada sportists”, “Gada brīvprātīgais” un “Gada pirmais solis biznesā”. Teodors tika pieteikts nominācijā “Gada radošākais jaunietis”. Ar lielu balsu pārsvaru viņš arī uzvarēja, jo tad, kad iepazīstas ar to veikumu un sasniegumiem, ko viņš ir paveicis, saproti, ka tas tiešām ir ļoti iespaidīgi.”

Ārkārtējās situācijas laikā  ieviestie ierobežojumi šogad liedz konkursa  “Ludzas novada Jauniešu Gada balva 2020” uzvarētājiem pulcēties kopā un saņemt savas balvas. Tāpēc pagaidām tiek domāts, apbalvošanas ceremoniju atlikt uz  gada sākumu, vai arī organizēt to citādāk nekā pērn.