Veselības inspekcija šajā nedēļā pārbaudīja peldūdens kvalitāti Latvijā. Šajā nedēļā veiktā pārbaude rāda, ka nav ieteicams peldēties Lielupes labā krasta peldvietā Jelgavā, kur konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums un ūdens kvalitāte neatbilst prasībām.

Veselības inspekcijas vides veselības nodaļas vadītājam Normunds Kadiķis norāda, ka aizliegts peldēties Lielupes kreisā krasta "Pasta salas peldvietā". 

Pārējās oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts. Kopumā Veselības inspekcija pārbauda ūdens kvalitāti Latvijā 56 peldvietās.

Kadiķis jau iepriekš norādījis, ka peldsezonā aktuāla parādība ir „peldētāju niezi”. Tā ir alerģiska ādas reakcija pēc peldes, ko var izraisīt mikroskopiski parazitāro tārpu kāpuri. Visbiežāk sastopami stāvošos ūdeņos: piemāju dīķos, ezeros vai karjeros.

Turpinās arī kampaņa “Mana jūra”. Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme stāsta, cik lielu attālumu gar jūras krastu jau veikuši kampaņas dalībnieki, kādi ir vērojumi par jūrmalas piesārņojumu un vai vēl var pievienoties interesenti pēdējās kampaņas norises dienās.

Latvijas Peldēšanas federācijas valdes locekle, Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa atgādina par drošību uz ūdens.