Ir sācies augu ziedēšanas laiks, un īpaši saasinās putekšņu izraisītā alerģija.

"Putekšņi vēl nav lielās koncentrācijās gaisā. Bērzi vēl nav sākuši ziedēt, bet diezgan daudz gaisā ir ciprešdzimtas augu putekšņi. Tūjas, kas ir apstādījumos. Tagad sākušas ziedēt un intensīvi zied apses. Tās nav tik alerģiskas, tomēr. Arī kārklu putekšņi ir gaisā. Tūlīt būs arī gobas. Ja prognozes piepildīsies, kāda klimatiskā situācija tiek solīta, tad arī bērzi drīz parādīsies," atzīt Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes vadošā pētniece Olga , skaidrojot, kādu augu augu putekšņi šobrīd sastopami gaisā.

Sozinova norāda, ka pirms pāris gadiem ir izveidota lietotne "Pasyfo", kas prognozē cilvēku reakciju uz dažādiem putekšņu veidiem, bet lietotnē ir iestrādāti daži putekšņu veidi, ko varētu saukt par bīstamākajiem, tie ir alkšņi, kas jau beiguši ziedēt, bērzi un graudzāles. 

Aktuālo informāciju par augu ziedēšanu un putekšņu koncentrāciju var uzzināt facebook kontā "Putekšņu ziņas Latvijā LU ĢZZF". Kad ziedēs bērzi, ziņas par  putekšņu koncentrāciju varēs uzzināt lietotnē "Pasyfo".