Aizvadītajās brīvdienās Rīgā, Latvijas Nacionālās bivbliotēkas ēkā, noslēdzās ceturtā pretkara konference, ko organizēja „Brīvās Krievijas forums” – lielākā Krievijas opozīcijas platforma, ko dibināja politiķis Garijs Kasparovs, kurš Latvijā vairāk zināms kā pasaules čempions šahā. Latvijas Radio izdevās parunāt ar Gariju Kasparovu, kas arī piedalījās konferencē.

„Brīvās Krievijas forums”, ko Garijs Kasparovs un viņa padomnieks Ivans Tjutrins Viļņā dibināja jau 2016. gadā, iestājas par Putina diktatūras izbeigšanu, Ukrainas teritoriālās integritātes atjaunošanu un visu Krievijas okupēto teritoriju atbrīvošanu, tālab 2023. gadā Krievijas Ģenerālprokuratūra to atzinusi par “nevēlamu organizāciju”. Līdz šim notikuši jau 11 „Brīvās Krievijas forumi”.

Garijs Kasparovs, kurš sevi dēvē par Krievijas politiķi, pulcina līdzīgus opozicionārus, ko vieno Brīvās Krievijas ideja, un kopš Ukrainas kara sākuma organizējis arī jau četras pretkara konferences.

Konferencē Krievijas opozicionāri klātienē un attālināti iztirzāja Krievijas agresijas un tā dēvētās „z ideoloģijas attīstību”, sociālos un politiskos virzienus Krievijas emigrācijas kopienā, sankcijas pret Krieviju, scenārijus pēc Krievijas sabrukuma un Ukrainas uzvaras karā.