Latviju ir sasniedzis spelgonis – gaisa temperatūra var pazemināties pat līdz -30 grādiem. Glābēji un mediķi aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem un parūpēties par sevi un tuviniekiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests par ķermeņa atdzišanu un apsaldējumiem saņem līdz pat 15 izsaukumiem katru dienu. Ar vien vairāk cilvēku ar apsaldējumiem vēršas pēc palīdzības Austrumu slimnīcas Valsts apdegumu centrā, savukārt jau 12 cilvēki šogad ir nosaluši.
Glābēji un mediķi aicina parūpēties par tiem, kuri paši nevar. Aukstums īpaši apdraud vientuļus seniorus un cilvēkus ar veselības problēmām. Ieteicams biežāk viņiem piezvanīt un viņus apraudzīt, pārrunāt, kā droši lietot apkures ierīces un vajadzības gadījumā palīdzēt iekurināt krāsni, sanest malku un pārliecināties, ka viņu mājoklis ir drošs un silts.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.

Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X