17.maijā Latvijas Kara muzejā norisinājās grāmatas “Ģenerālis Kārlis Goppers un 140 viņa laikabiedru stāsti ap septiņiem ugunskuriem” atklāšana.
Ar jauno izdevumu iepazīstina ģenerāļa mazdēls Kārlis Goppers.
pabeidza grāmatas sagatavošanu, kāpēc viņam bija svarīgi to izdot, cik liela loma ģenerālim Latvijas vēsturē (daudzi vispār nezina)
Ģenerālis Kārlis Goppers dzimis 1876.gadā Plāņu pagasta Maskatu mājās saimnieku Gopperu ģimenē, kā ceturtais dēls. Savukārt mūžībā devies 1941.gadā, kad tika nošauts netālu no Rīgas, pēc notiesājoša sprieduma saņemšanas par naidīgu noskaņojumu pret komunistisko kustību un ilgstošu cīņu pret strādnieku šķiru, un padomju varu. Ģenerālis Goppers ir bijis Latviešu strēlnieku rezerves bataljona, 7. Bauskas latviešu strēlnieku pulka, 1. latviešu strēlnieku brigādes komandieris, Latvijas armijas Vidzemes divīzijas komandieris un Rīgas garnizona priekšnieks.
Tāpat ģenerālis K. Goppers bija aktīvs sabiedriskais darbinieks - Latvijas Skautu centrālās organizācijas centrālās pārvaldes priekšnieks, Latvijas Aizsardzības biedrības priekšnieks, Veco Latviešu strēlnieku biedrības priekšnieks, Pulkveža Brieža fonda loceklis, Sarkanā krusta valdes loceklis, Jaunekļu kristīgās savienības valdes loceklis, Latviešu - zviedru tuvināšanās biedrības valdes loceklis, žurnāla "Latviešu strēlnieks" redaktors, kā arī vairāku grāmatu par militāro audzināšanu, strēlnieku vēsturi un skautismu autors.
Biogrāfiskās grāmatas "Ģenerālis Kārlis Goppers un 140 viņa laikabiedru stāsti ap septiņiem ugunskuriem" pamatā ir liecības par ģenerāli Gopperu un viņa dzīvi, kuras snieguši 140 cilvēku.
Grāmatas ieceres autors ir apgāda "Zelta ābele" dibinātājs un vadītājs, ģenerāļa Kārļa Goppera vecākais dēls Miķelis Goppers (1908.-1996.). Pēc M. Goppera nāves grāmatu ar atbalstītāju palīdzību pabeidza un izdeva viņa dēls, ģenerāļa mazdēls K. Goppers (jr.).
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X