Hersonas apgabalā turpinās iedzīvotāju evakuācija no teritorijas, kas applūda pēc Krievijas okupācijas karaspēka kontrolē esošās Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosta sabrukšanas. Pašlaik visa Ukraina apkopo spēkus, lai palīdzētu no agresora rīcības cietušajiem.

Uz katastrofas skarto reģionu devušies dažādu dienestu speciālisti, kas mēģina gan palīdzēt iedzīvotājiem, gan pēc iespējas mazināt riskus, kas šobrīd izveidojusies milzīgo applūdušo teritoriju dēļ. Hersonas apgabala padomes vadītāja pirmais vietnieks Jurijs Soboļevskis uzsver, ka visa Ukraina šobrīd ir kopā ar hersoniešiem, lai palīdzētu viņiem.

Sevišķi smaga situācija ir Krievijas okupētajos rajonos. Kopumā trešdien uz rīta pusi palīdzība bija sniegta vairāk nekā 1400 cilvēkiem, no kuriem daļa pēc pārvešanas paliek Hersonā, daļa dodas tālāk uz drošākām vietām. Evakuācija joprojām turpinās, lai arī lūgumi pēc palīdzības sāk sarukt.

Pašreizējās aplēses liecina, ka applūduši vismaz 24 ciemi, bet kopumā plūdiem pakļautas varētu būt aptuveni 80 apdzīvotas vietas, kur mituši ap 40 000 cilvēku. Liela problēma ir, ka liela daļa no applūstošās teritorijas atrodas Krievijas spēku okupētajā Ukrainas daļā, kur, vismaz kā stāsta hersonieši, tur dzīvojošie iedzīvotāji nokļuvuši ārkārtīgi sarežģītos apstākļos.

--

Ņemot vērā, ka sprādzienā Ukrainā, Hersonas apgabalā, esošā Kahovkas hidroelektrostacija ir daļēji iznīcināta, Ārlietu ministrija gatavo rīkojuma projektu par 200 000 eiro piešķiršanu Ukrainai radīto plūdu seku likvidēšanai. Tā mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.