Publisko iepirkumu likumprojekts, kas paredzēs vadīties no saimnieciskā izdevīguma, ne zemākās cenas principa, ir nozīmīgs solis uz priekšu. Tajā pašā laikā būtiski būs tas, lai pats pasūtītājs kļūtu kvalificētāks un kritēriji pasūtījumos – precīzāki, intervijā raidījumā Pēcpusdiena norādīja būvnieku asociāciju pārstāvji.

Finanšu ministrija sadarbībā ar dažādu nozaru ekspertiem izstrādājusi jaunu Publisko iepirkumu likumprojektu, kas mainītu publisko iepirkumu procedūras kārtību. Iecerēts, ka mazo iepirkumu slieksnis būs 10 000 eiro, nevis četri tūkstoši, kā tas ir patlaban, bet, izvērtējot labāko piedāvājumu, jāvadās būtu no saimnieciskā izdevīguma, ne zemākās cenas principa. Likumprojekts nodots starpinstitūciju saskaņošanai. Skaidro Finanšu ministrijas Iepirkumu politikas un valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanas politikas nodaļas vadītājas vietniece Līga Neilande.

Likumprojektu vērtē Andris Bērziņš, biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" valdes priekšsēdētājs, un Normunds Grīnbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents.