2021. gada augustā 30. gadskārta aprit Augusta puča notikumiem, kas rezultējās ar Latvijas neatkarības atjaunošanu. Vēsturisko notikumu atcerei no 16. - 21. augustam Salaspils kultūras nama "Rīgava" telpās būs skatāma izstāde - instalācija "Pagrīdes radio studijai 30".

1991.gada augustā Padomju Savienībā notika neveiksmīgs valsts apvērsuma mēģinājums jeb Augusta pučs. Tā mērķis bija gāzt PSRS prezidentu Mihailu Gorbačovu, izbeigt viņa uzsākto valsts demokratizācijas procesu un nepieļaut Padomju Savienības reformēšanas līguma parakstīšanu. Apvērsuma laikā masu informācijas līdzekļu darbībai bija izšķiroša loma, tāpēc visai prognozējami, ka, sākoties pučam, bruņotas vienības 19. augusta pievakarē ieņēma Latvijas Televīzijas kompleksu, Latvijas Radio torni Ulbrokā un 20. augusta agrās rīta stundās arī Latvijas Radio studiju Doma laukumā. Tomēr neraugoties uz informatīvo blokādi, Latvijas Radio turpināja darbu no slepenās pagrīdes studijas Salaspilī.

Atzīmējot slepenās studijas darbības laiku un nozīmību, Salaspils Kultūras nama un Daugavas muzeja kopīgi veidotajā izstādē vēsturiski pietuvinātā atmosfērā apskatāmi gan autentiski priekšmeti no oriģinālās pagrīdes studijas, gan laikabiedru liecības par 30 gadu senajiem notikumiem.

Par izstādē redzamo stāsta Daugavas muzeja pārstāve Inese Kupšāne, bet ar spilgtakajām to dienu atmiņām dalās tolaik raidījuma "Mikrofons" vadītāja, šobrīd mūzikas izdevniecības "Micrec" direktore Elita Mīlgrāve.