Jaunā Rīgas teātra būvdarbu gaitā Lāčplēša ielā 25, Rīgā, veicot pagrabstāva izbūvi, atrasta kapsula, kas satur vairākas 19.gadsimta vēstures liecības - rakstiskus vēstījumus un laikrakstu, informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi".

Kapsula visticamāk iemūrēta 19. gs. beigās, kad ēka tika celta kā Rīgas Latviešu amatnieku palīdzības biedrības nams. Kapsulas saturs nodots Latvijas Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei izvērtēšanai. Sadarbībā ar ekspertiem tiks pieņemts lēmums par tālāko rīcību.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģiona galvenā inspektore Ināra Bula atklāj, ka kapsulā ir laikraksta "Mājas Viesis"1901. gada numurs, kā arī Rīgas Latviešu amatnieku palīdzības biedrības saimniecisko darbību apliecinoši dokumenti no 19. gadsimta 70.gadiem. Nekāds īpašs vēstījums nākamajām paaudzēm kapsulā nav iekļauts.

Pirms dokumentu izpētes tie ir jākonservē vai jārestaurē, atkarībā no tā, kā to īpašnieks, Jaunais Rīgas teātris, ir iecerējis ar tiem darīt. Vai tie tiks eksponēti teātrī, vai tiks tālāk nodoti muzejam.