Dot iespēju jauniešiem pierādīt sevi plašākai publikai, sekmēt viņu radošo izaugsmi, prezentējot pašu radītas dziesmas – ar šādu mērķi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ar vietējās vietvaras finansiālu atbalstu īstenoja konkursu jaunajiem mūziķiem “Rēzeknes muzikālā nakts 2020”. Konkurss notika digitālajā vidē un tam varēja pieteikties jaunieši vecumā no piecpadsmit līdz divdesmit pieciem gadiem.
Dziesma “Tuvāk” konkursā “Rēzeknes muzikālā nakts 2020” žūrijas vērtējumā ieguva 2.vietu. Dziesmas vārdu un mūzikas autore ir Laura Svikša. Jauniete mācās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas 1.kursa džeza vokālistu programmā.
“Kaut kādus trīs gadus rakstu pati savas dziesmas, tāpēc ir diezgan liels krājums izveidojies - aptuveni četrdesmit, piecdesmit. Konkursam, kad vajadzēja, sēdos un skaitīju. Cenšos pati kaut kā attīstīties vokāla jomā, pilnveidot savu balsi, dažādas meistarklases esmu apmeklējusi. Man patīk mūzika, man patīk dziedāt.”
Dziesmai “Tuvāk” Laura šā brīža skanējumu veidoja kopā ar saviem studiju biedriem, dziesma tika gatavota kādam mūzikas vidusskolas pasākumam.
“Šis konkurss ir kā klikšķis tam, ka ir jāiet, jāmeklē, jāvirzās tālāk, jo es to gribu tik tiešām, dziedāt uz skatuves, cilvēkiem rādīt, ko es varu, caur vārdiem, caur mūziku parādīt kāda ir mana uztvere, kas man patīk, un cerams, ka arī cilvēkiem patiks,” saka Laura Svikša.
Savukārt žūrijas vērtējumā pirmo vietu ieguva Līgas Ostapko dziesma “Garāmgājējs” ar Mirdzas Ķempes vārdiem. Līga studē Daugavpils Universitātes 1.kursa Tiesību zinātnes programmā. Mācījusies Staņislava Broka Daugavpils mūzikas skolā pūšaminstrumentu klasē, pašmācības ceļā apguvusi ģitārspēli. Pirms četriem gadiem tapa pirmā viņas autordziesma.
“Šī dziesma radās tā, ka personīgajā dzīvē bija uzkrājušies daži jautājumi neskaidri, pēc citu padoma es nevēlējos vērsties, tāpēc devos uz savu mini studiju un ņēmu ģitāru rokās, taču man nenāca ne melodija, ne vārdi galvā, un tad tieši tajā momentā no grāmatu plaukta izkrita Mirdzas Ķempes grāmata. Es gāju to pacelt un man atvērās lappuse, kurā bija rakstīts viss, kas man tajā brīdī nenāca vārdos. Un tā nu es paņēmu ģitāru rokās un uzrakstīju šo te dziesmu,” stāsta Līga Ostapko par savu konkursā pieteikto dziesmu.
Līga uzskata, ka šādiem konkursiem jābūt.
“Vispār šādu konkursu nav. Un tas ir bēdīgi, jo kur vēl, ja ne konkursos vai kādos koncertos, varētu sevi parādīt, ka tev ir savas dziesmas. Tas tiešām palīdz, un tagad sociālie tīkli ir ļoti pieprasīti, viss notiek tikai internetā. Un manas dziesmas skatījumi “YouTube” ir ļoti strauji pieauguši, nekā iepriekšējās dziesmas, kad ievietoju.”
Kopumā konkursam tika iesniegtas sešas dziesmas, dažiem no jauniešiem tā bija pirmā iespēja sevi parādīt plašākai auditorijai.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X