Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas būvdarbu pabeigšanai jauns termiņš. Lai beidzot pabeigtu ēkas būvniecību un teātra kolektīvs varētu atgriezties atpakaļ mājās, “Valsts nekustamie īpašumi” un būvnieki “SBSC” ir noslēguši jaunu vienošanos – ēka ir jāpabeidz līdz 2023. gada beigām.

Jaunā Rīgas teātra ēka ekspluatācijā jānodod šī gada decembrī. Ja viss notiks kā plānots – pēc “Valsts nekustamo īpašumu” un būvniecības “SBSC” jaunās vienošanās, teātra kolektīvs mājās – Lāčplēša ielā 25, atgriezīsies nākamā gada sākumā.

Jaunā vienošanās sevī ietver ne tikai jaunu ēkas būvdarbu pabeigšanas termiņu, bet arī darba grafiku ar konkrētiem darbiem un datumiem. Tas “Valsts nekustamajiem īpašumiem” ļaus stingri sekot līdzi un kontrolēt, vai būvdarbi raiti iet uz priekšu.

“Valsts nekustamo īpašumu” valdes locekle Jeļena Gavrilova uzsver – jaunā vienošanās ir būvnieka pēdējā iespēja laikus pabeigt teātra ēku.

Jaunā Rīgas teātra renovācijas mērķis ir izveidot modernu Eiropas līmeņa teātri. Būvprojekta izstrāde sākta 2018. gadā, bet pati būvniecība no 2020. gada. Līgums ar būvniecību “SBSC” noslēgts par nepilniem 33 miljoniem eiro.

Pēdējie galvenie darbi, kas teātrī šobrīd ir jāpaveic, ir inženiertehniskās komunikācijas, kā, piemēram, ugunsdzēsības sistēmas, signalizācijas un ventilācijas uzstādīšana, kā arī dažādi apdares darbi.

Kā stāsta būvniecības “SBSC” valdes loceklis Juris Pētersons, ir atrisināta apgrozāmo līdzekļu problēma, proti, no bankas ir saņemts apliecinājums, ka ir pietiekams finansējums, lai ēku pabeigtu.

Latvijas Radio uzrunāja arī Jaunā Rīgas teātra māksliniecisko vadītāju Alvi Hermani. Viņš uzsvēra, ka teātris ir pieteicis beztermiņa streiku, un runās tikai tad, kad beigsies ēkas būvniecība.