Kā Aivaram Lembergam noteiktās ASV sankcijas ietekmēs uzņēmumus un privātpesonas, kas sadarbojas ar Ventspils brīvostu, Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju, Ventspils Attīstības aģentūru un Biznesa attīstības asociāciju?

 Pēc tam, kad pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Ventspils brīvostas pārvaldi un trīs Latvijā reģistrētām biedrībām ir noteiktas ASV sankcijas, jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus šīm personām, arī var tikt pakļauts ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankcijām, brīdina Latvijas Ārlietu ministrija.

Finanšu ministrijas pārstāvis Ventspils brīvostas valdē un Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV) aicina Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij") atkāpties no Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amata.

Kristovskis savu aicinājumu pamato ar to, ka Rīgas apgabaltiesa jau gadiem ilgi Lembergam ir piemērojusi drošības līdzekli - aizliegumu pildīt Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja pienākumus, kā arī to, ka Amerikas Savienoto valstu (ASV) Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī ir iekļāvis Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, kā rezultātā tiek bloķēti Ventspils Brīvostas pārvaldes īpašumi un tiks ierobežota Ventspils ostas darbība, kas ievērojami apgrūtinās ostas komersantu darbības iespējas jau tā sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos.

Skaidro Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, FKTK Atbilstības departamenta direktora vietnieks Kristaps Maskovskis, vērtē Ventspils brīvostas valdes loceklis Ģirts Valdis Kristovskis.