Kanādā turpina plosīties plaši mežu ugunsgrēki. To dūmi izplatījušies ne tikai pašā Kanādā, bet sasnieguši arī Amerikas Savienotās Valstis. Tie skāruši ASV austrumu daļu, ietinot Ņujorku un Vašingtonu oranžā dūmakā un ievērojami pasliktinot gaisa kvalitāti.

Kanādā šobrīd plosās vairāki simti aktīvu ugunsgrēku, no kuriem daudzi ir nekontrolējami. Izdeguši teju 4 miljoni hektāru, evakuēti vairāk nekā 20 000 cilvēku. Lai gan mežu ugunsgrēku sezona ir tikai sākusies, valstī kopumā jau plosījušies vairāk nekā 2000 ugunsgrēku. Palīdzēt glābējiem uz ugunsgrēku skartajām teritorijām ir devušies simtiem bruņoto spēku pārstāvji, asistējot gan pārtikas piegādēs iedzīvotājiem, gan glābšanas darbos. Kanāda saņem palīdzību arī no ārvalstīm, tostarp no ASV un Eiropas Savienības. Ugunsgrēki ietekmējuši skolu darbību un brīvdabas pasākumus. Kanādas premjers Džastins Trudo šo ugunsgrēku sezonu nodēvējis par postošāko valsts vēsturē.

Ugunsgrēku radītie dūmi izplatījušies ne tikai Kanādā, bet sasnieguši arī Amerikas Savienotās Valstis, oranžā kodīgā dūmakā un asā deguma smakā ietinot austrumu daļu, tostarp tādas lielās pilsētas, kā Vašingtona un Ņujorka. Gaisa piesārņojuma līmenis tur pārsniedzis to, kāds parasti sastopams pilsētās Dienvidāzijā un Ķīnā. Brīdinājumi par bīstamu gaisa kvalitāti skāruši aptuveni 111 miljonus amerikāņu. Dūmaka ietekmējusi avioreisus, skolu darbu un brīvdabas pasākumu norisi. Ņujorkas mērs Ēriks Adamss aicināja iedzīvotājus palikt iekštelpās. Amatpersonas pilsētā izdalīja sejas aizsegus dzelzceļa stacijās, autobusu stacijās un parkos, un paziņoja, ka valsts skolas no šodienas pāriet uz tālmācību.

Šodien dūmaka ir kļuvusi mazāka, tomēr gaisa kvalitāte saglabājas ļoti slikta. Vides aktīvisti jau izmanto radušos situāciju Kanādā un ASV, lai atgādinātu par klimata pārmaiņu postošo ietekmi. Arī Baltā nama saimnieks Džo Baidens norādījis, ka ugunsgrēki Kanādā ir vēl viens spilgts atgādinājums par klimata pārmaiņu ietekmi.