Šīs nedēļas beigās karstums Latvijā tikai nedaudz mazināsies, savukārt nākamnedēļ gaidāms ievērojami vēsāks laiks, liecina pašreizējās sinoptiķu prognozes.

Līdz piektdienai visā valstī spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izplatītais sarkanās pakāpes brīdinājums par karstumu līdz +34 grādiem un tropiski siltām naktīm. Daudzviet centrālajos un dienvidaustrumu novados spēkā arī brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.

Sagaidāms, ka vēl arī sestdien un svētdien vismaz vietām valstī gaisa temperatūra pakāpsies nedaudz virs +30 grādiem. Tveice jūtamāk mazināsies piekrastē, vējam pūšot no jūras. Vietām gaidāmas pērkona lietusgāzes.

Nākamnedēļ ienāks vēsāks gaiss no ziemeļrietumiem. Prognozes par to, cik krasi pazemināsies gaisa temperatūra, pagaidām ir dažādas. Iespējams gan ciklons ar plašu lietu, gan anticiklons ar sausāku laiku.

Kad gaidāmas izmaiņas, vai karstums kaut nedaudz mitēsies un kādas ir sinoptiķu prognozes par negaisu šovakar, skaidro Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa.

Kā karstums ietekmē lauksaimniekus, vērtē Ieva Litiņa, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas biroja Augkopības konsultante.