Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā lieta, kurā aizturēts arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, saistīta ar kukuļņemšanu lielā apmērā. KNAB kā drošības līdzekli Rimšēvičam varētu noteikt liegumu ieņemt bankas vadītāja amatu. 19. februārī sasauktas arī vairākas ārkārtas sēdes, lai runātu par valsts finanšu stabilitātes nodrošināšanu.

Raidījumā Pēcpusdiena plašāk stāsta Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente Zane Mače, kura visu dienu sekoja līdzi notikumiem saistībā ar 16. februārī KNAB veikto kratīšanu as Ilmāra Rimšēviča darba vietā un arī dzīvesvietā.

Uzklausām ministru prezidenta biedru Arvilu Ašeradenu. Premjers Māris Kučinskis pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana nav saistīta ar "ABLV Bank" lietu. Tajā pašā laikā premjers piebilda, ka KNAB ir sācis "nesaudzīgu cīņu pret mahinācijām finanšu sektorā".

Jau ziņots, ka ABLV bankas klienti šobrīd savu naudu izņemt no bankas nevar. Finanšu un kapitāla tirgus komisija, sekojot Eiropas Centrālās bankas instrukcijām, uz laiku ierobežojusi debeta operācijas klientu kontos.

Šodien notika arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde. Uzklausām Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri.