Daugavpils novada kultūras nama jauktajam korim “Latgale” dziesmās aizvadīti jau 55 gadi. “Būt lepniem par mūsu Latgali un ierakstīt tās rakstus savās jostās un vainagos, un izdziedāt mūsu novada dziesmas gan Latvijā, gan pasaulē - tā ir mūsu kora galvenā misija,” saka šī kora dalībnieki. Koris “Latgale” savā pastāvēšanas laikā ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, ilgus gadus šī kora diriģente bija Vispārējo latviešu Dziesmu svētku goda virsdiriģente Terēze Broka, un šī kora jubileja notiek pirmo reizi bez viņas, bet ir veltījums un pateicība māksliniecei. 

1964. gada 8. februāris ir Daugavpils novada kultūras nama jauktā kora “Latgale” - toreiz gan kā skolotāju kora - dzimšanas diena. "55 gadi dziesmā un ar savu sūtību", kora mēģinājuma laikā saka kora diriģente Anita Zarāne.

“Mēs jūtamies jauni! Lielākā pateicība, protams, dziedātājiem, kas velta korim, dziesmai ne tikai savu laiku, bet teiktu, pat savu dzīvi. Korī mums mums visdažādāko paaudžu un profesiju cilvēki - mājsaimnieces, augstskolu pasniedzēji, uzņēmēji, policisti, studenti, skolnieki.”

Piemēram, Līdas kundze korī “Latgale” dzied jau 45 gadus. “Nevar pat iedomāties, ka tik daudz gadi ir pagājuši, liekas, ka tikai vakar sakās. Mums ir bijuši ļoti jauki diriģenti - Terēzīte Broka, tagad mūsu Zarānīte. Bija jauki koncerti, jauki izbraukumi. Koris mums ir kā ģimene,” saka Līda.

"Bez vīriešu balsīm koris “Latgale” nebūtu jauktais koris," pārdomās dalās koristi Antons Soms un Alberts Mendriķis.

“Koris ir mūsu, mūsu novada un visas Latgales lepnums, jo tas nes mūsu mīļās, dārgās Latgales vārdu. Tas ir mūsu dzīvesveids. Mēs veselu nedēļu gaidām, kad būs kārtējais mēģinājums. Mums šajā korī ir aizvadīti gari gadi, pat daži desmiti gadu. Lepnums, un gribas, lai korītis nodzīvotu vēl vismaz gadus 50, pusgadsimtu. Cerība ir, jo nāk pie mums dziedāt jaunie, studenti, skolnieki.”

Ilggadējā kora dalībniece Irēna Ancāne uzsver, ka tas nav koris, kurā dzied profesionāli dziedātāji, tas ir tautas koris.

“Te pulcējušies cilvēki, kuriem patīk dziedāt. Viņi sabrauc no visas apkaimes, daži pat notis nepazīst, bet šo kori vieno vienkārša tautas dvēseliska dziedāšana. Un mūsu nepārprotama kora top dziesma ir "Aiz azara bolti bārzi", tā skan vienmēr, un tā ir mūsu patroneses Terēzes Brokas diriģētā dziesma,” tā Irēna Ancāne.