Globālās pretkorupcijas koalīcijas "Transparency International" veidotajā Korupcijas uztveres indeksā 2019.gadā Latvijas pozīcijas nedaudz pasliktinājušās, liecina organizācijas ceturtdien publicētā informācija. Jaunākajā indeksā Latvija ierindota dalītā 44.-47.vietā kopā ar Kostariku, Čehiju un Gruziju. 

Pērn Latvijai indeksā piešķirti 56 punkti skalā no 0 līdz 100, kur nulle nozīmē, ka sabiedrības uztverē valstī ir augsts korupcijas līmenis, bet 100 - ka valstī nav korupcijas. 2018.gada indeksā Latvijai bija piešķirti 58 punkti, kas mūsu valstij deva dalītu 41.vietu 180 vērtēto valstu un teritoriju vidū. 

Sabiedrība par atklātību "Delna" uzskata, ka Latvijas lejupslīde Korupcijas uztveres indeksā signalizē par nopietniem politiskās korupcijas riskiem, savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sola nopietni iedziļināties un analizēt jaunākos pasaules valstu korupcijas uztveres indeksa rādītājus, kas liecina par Latvijas pozīciju pasliktināšanos.

Raidījumā Pēcpusdiena plašāk par korupcijas uztveres indeksa pētījumiem stāsta sabiedrības par atklātību "Delna" vadītāja Liene Gātere.

Viedokli izsaka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume un politologs, korupcijas apkarošanas pētnieks Valts Kalniņš.