Kamēr Ukrainas frontē turpinās sīvas cīņas, Krievija turpina uzbrukt arī civilajiem objektiem visā Ukrainā. Vakar, 8. oktobrī, trāpīts arī baznīcai Hersonā, kurā tobrīd notika dievkalpojums.

Situācija Ukrainā joprojām ir smaga. Paralēli sīvām smagām kaujām frontes, īpaši Bahmutas un Zaporižjas apgabala rietumos, kur ir redzamas nelielas ukraiņu puses sekmes, turpinās arī Krievijas nemitīgie uzbrukumi Ukrainas pilsētām un ciemiem, civilajai infrastuktūrai.

Vakar uzbrukumos Harkivas, Donetskas unHersonas apgabalos kopumā gājuši bojā divi, bet vēl 22 cilvēki ievainoti. Īpaši bīstama situācija vakar no rīta izveidojās Hersonā, kur apšaudes laikā tika trāpīts pie baznīcas, kurā tobrīd uz dievkalpojumu bija sapulcējušies daudzi apkaimes iedzīvotāji. Kā vēsta vietējie mediji, pie banzīcas uzsprāguši vairāki lādiņi, viens no tiem izraisījis arī bojājumus nelielajai baznīcas ēkai.

Uzbrukuma brīdi cilvēki cieši saspiedušies kopā un viens otru ar saviem ķermeņiem sargājuši. Uzbrukuma rezultātā ievainojumus guvuši divi baznīcas apmeklētāji, kuriem turpat uz vietas sniegta pirmā palīdzība. Kopumā vakar Hersonā ievainojumus guvuši 19 cilvēki, tajā skaitā 12 gadus vecs bērns, bet viens vīrietis nogalināts.