Saistībā ar Covid-19 slimības uzliesmojumu uzņēmumā SIA “Kuldīgas tekstils” Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar E.  Gulbja laboratoriju īstenos pilotprojektu Covid-19 analīžu veikšanā, noņemot siekalu analīzes. Analīzes iedzīvotāji varēs nodot bez maksas un pēc brīvprātības principa. Šādu iespēju Kuldīgā piedāvās tikai trīs dienas – 28., 29. un 30. septembrī.

Plašāk stāsta Sergejs Ņikišins, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) references laboratorijas dienesta vadītājas vietnieks, skaidro, ka šajos testos siekalas izmanto kā paraugu un tā ir mazāk invazīva. Bet izmeklējumi notiek tāpat, kā ņemot klasisko paraugu.

Šos testus iesaka izmantot skolās, pansionātos, arī bērniem. Arī siekalās ir iespēja atklāt vīrusu viszemākajā koncentrācijā. Tā var paplašināt testējamo cilvēku daudzumu un atklāt gadījumus, kur, iespējams, ir kāds bez simptomiem. Šie testi ļauj plašāku cilvēku skaitu izmeklēt.

Sergejs Ņikišins norāda, ka siekalu testu labāk izmantot skrīninga gadījumā jeb pārbaudes, ja ir aizdomas par saslimšanu, vajadzētu ņemt klasisko analīžu paraugu medicīnas personāla uzraudzībā.

Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska stāsta, ka kuldīdznieki ir ieinteresēti un izmanto iespēju saņemt testu un veikt pārbaudi.