Jaunā darba nedēļa ir nesusi pārmaiņas valdībā, jo par atkāpšanos no amata šorīt paziņoja kultūras ministre Agnese Logina no "Progresīvajiem". Viņas vietā amatā virzīs līdzšinējo Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci, kura sola turpināt ministrijā iesāktos darbus.

Otro reizi būs izmaiņas premjeres, „Jaunās Vienotības” politiķes Evikas Siliņas veidotajā valdībā. Pēc privāto lidojumu skandāla marta beigās par demisiju paziņoja ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Šoreiz, pieminot personīgus iemeslus, no amata atkāpusies kultūras ministre Agnese Logina. Sīkāk šo lēmumu viņa nekomentē – nav sazvanāma un uz īsziņām neatbild. Savukārt gatavību atbilstoši partijas „Progresīvie” aicinājumam uzņemties ministra amatu Agnese Lāce pamato šādi.

„Jāturpina daudzas labas iesāktas iniciatīvas, jānodrošina prioritāšu turpinātība. Arī tagad – budžeta veidošanas laikā – ļoti svarīgi pārstāvēt nozares intereses, lai izskanētu kultūras nozares balss.”

Jau otrdien kultūras ministra amata kandidātei paredzēta tikšanās ar premjeri, savukārt trešdien – Saeimas frakcijām. Tāpat plānotas sarunas ar kultūras nozari pārstāvošajām organizācijām.