Lai novērstu seksuālas uzmākšanās gadījumus, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") rosina pārskatīt augstskolu ētikas kodeksus un veidot vienotāku ziņošanas sistēmu. Arī kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") uzskata – jāstiprina tieši ziņošanas sistēma.

Šodien, 19. martā, notika tikšanās Mākslas akadēmijā, no kuras arī saņemtas sūdzības par iespējamiem pārkāpumiem. Augstskola līdz šis nedēļas beigām plāno izvērtēt publiski izskanējušo gadījumu.

Pēc tam, kad raidījumā "Kultūršoks" atklāti iespējamās uzmākšanās gadījumi Mūzikas akadēmijā, saņemtas sūdzības arī par Mākslas akadēmiju. Latvijas televīzija vēstīja, ka tas saistīts ar docenta Andreja Ameļkoviča iespējamu uzmākšanos studentēm. Viņš iepriekš ticis uz vairākiem mēnešiem atstādināts par nepieklājīgiem izteikumiem tīmeklī, bet LTV bija saņēmusi informāciju arī par iespējamu šī docenta uzmācību, kas notikusi arī dzīvē, ne tikai sarakstēs. Pats Ameļkovičš gan noliedzis, ka viņš būtu pārkāpis robežas ar studentēm pēc atjaunošanas amatā. Par konkrēto gadījumu Mākslas akadēmijas studentes iepriekš tika aicinātas vērsties pie prorektores Antras Priedes, tostarp arī anonīmi. Priede konkrētu pasniedzēja vārdu gan nemin, bet apstiprina, ka par izskanējušo gadījumu ir precizēta rakstiska liecība no studentes par iespējamo pārkāpumu.