Laikā, kad aizvien vairāk tūristu izvēlas atpūtu  pie dabas, Latgales reģiona Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” uzsākusi visu Latgali aptverošas dabas takas, kas ceļotājus – kājāmgājēju izvedīs cauri visai Latgalei, izveidi. Pašlaik dabas takas maršruts vēl ir izstrādes procesā, taču jau šoruden to varēs izmēģināt aktīvā dzīvesveida cienītāji.

“Šobrīd pie mūsu ļoti  aktīvā dzīvesveida ir ļoti svarīgi  iziet dabā un tā atjaunot savus resursus. Esot dabā, ejot kājām, mēs redzam vairāk, izjūtam dziļāk, gūstam daudz vairāk baudījumu, emociju un iespaidu nekā braucot mašīnā   vai  ar velosipēdu,” tā par vienotas kājāmgājējiem domātas  dabas takas izveidi Latgalē,  stāsta Latgales reģiona Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāve Līga Kondrāte, atklājot, ka pērn  Latvijā tūristu vidū lielu popularitāti  ir ieguvušas Jūrtaka un Mežtaka. Tāpēc  šogad uzsākta jau sen plānotās Latgales ezeru takas izveide.

“Mēs šo jauno Latgales ezeru taku esam iecerējuši veidot astotnieka veidā. Mēs esam Zilo ezeru zeme, tātad, arī taka mums būs ezeru taka un maksimāli daudz ietvers sevī iešanu gar ezeriem, gar upēm un arī, protams, pa kalniem. Mēs gājējiem piedāvāsim skaistākās Latgales ainavas. ”

Topošajā gājēju takā plānots iekļaut maksimāli visus Latgales novadus, un šīs takas posmi būs dažādi gan ainaviskā un biotopu, gan arī grūtības pakāpes ziņā.

“Latgales ezeru takas virziens būs no ziemeļiem uz dienvidiem. Mēs pieslēgsimies caur Alūksnes novadu nākamajai takai Liepnā vai Žīguros, uzrunāsim arī Vidzemes reģionu sadarbībai. Otrs takas gals ies gar pierobežu, gar Rāznas nacionālo parku  līdz pat Demenei un Ēģiptei, līdz Lietuvas robežai, caur Sventi, caur Ilūksti, caur Līvāniem un Preiļu pusi, atkal līdz Rāznas  ezeram un  no turienes līdz Viļāniem, caur Lubānas ezeru, Gaigalavu uz augšu.”

Pašlaik Latgalē daudzviet ir izveidotas dažādas dabas takas, kas ceļotājiem piedāvā gan vērot putnus, gan apsekot purva biotopu, gan uzkāpt Latgales augstākajā kalnā vai iegriezties kādā vēsturiskā vietā.  Līga Kondrāte uzsver, ka veidojot jauno Latgales ezeru  dabas taku, plānots, savienojot jau esošās dabas takas,  tajā iekļaut pēc iespējas interesantākas vietas.

Šogad Latgales reģiona Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” realizē arī mārketinga kampaņu Latgales reģiona lauku tūrisma attīstībai un popularizēšanai, kuras galvenais   mērķis ir veicināt sadarbību starp Latgales tūrisma uzņēmējiem un tūrisma nozares izaugsmi Latgalē. Tāpēc ne tikai velomaršrutu, bet arī   jaunās  kājāmgājējiem domātā  Latgales ezeru dabas takas īpatnība būs arī tā, ka ceļotājs varēs iegriezties zemnieku saimniecībās un pie vietējiem uzņēmējiem.

Pašlaik, lai izcelt Latgales identitāti, padarīt Latgali par iecienītu tūrisma galamērķi, attīstītu reģiona lauku tūrisma un viesmīlības nozari,  Latgalē tiek veidots velomaršrutu un kājāmgājēju dabas taku tīkls.