Ekspozīcijas sagatave šobrīd rit pilnā sparā, un tajā jau februāra beigās sev mājvietu radīs gan Latvijas, gan dažādi eksotiskie ūdens dzīvnieki - zivis, bruņurupuči, vēži, krabji, čūskas un pat silto zemju ūdrītis. Hidrobiontu jeb ūdens dzīvnieku ekspozīcijas.

Mazais ūdrītis, kas nesen uz Latgales zoodārzu atceļojis no Spānijas,  noteikti būs  viens no amizantākajiem ūdens dzīvniekiem topošajā hidrobiontu jeb vienkāršā valodā-ūdens dzīvnieku ekspozīcijā, izrāda zoodārza direktors Mihails Pupiņš.

“Tas ūdrītis nāk no tālajiem austrumiem, no Āzijas, mazākais ūdrītis pasaulē. Tagad pie mums vēl viņš mācās peldēties, mazgājas un var dzirdēt, kā viņš ar mums sarunājas. Kā sportistu mēs uzreiz vēl viņu nelaižam lielajā baseinā, kad jaunās telpas būs zoo lejā gatavas, tad laidīsim viņu tur baseinā un gaidīsim, kad atbrauks pie viņa draudzene. Tie ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kuri dzīvo lielās ģimenēs- vienā lielā ligzdā, un ceram, ka kādreiz pie mums piedzims viņu mazuļi.’

Tāpat uz jauno hidrobiontu māju pārcelsies vairāki bruņurupuči, tostarp arī viens  vēstnesis  nākotnei, stāsta zoodārza direktors Mihails Pupiņš.

“Tas ir Latvijas simtgadei veltītā projekta „Simtgadu Latvijas simtgadu dzīvnieks – Laika pastnieks nes vēstuli divsimtgadu Latvijai”, kura ietvaros šogad Latvijas dabā tiks izlaisti purva bruņurupuči ar iečipotiem datiem par Latvijas vēsturi.

Viens no šiem bruņurupučiem arī pāries dzīvot jauno ekspozīciju, kas sauksies-Purva bruņurupuči- laika vēstneši un viņu draugi. Te pat blakus atrodas tieši viens no viņa draugiem- krokodilbruņurupucis- ļoti liels, var svērt pat 100 kilogramus.”

Tālāk Mihails Pupiņš ved rādīt pašu hidrobiontu jeb ūdens dzīvnieku ekspozīcijas topošo telpu, kas ne profesionālu mākslinieku, bet biologu veidota, jau vizuāli sāk līdzināties ūdens pasaulei.

“Pie mums te šobrīd strādā biologs Alberts, kurš arī veido ekspozīciju. Kā biologs viņš ļoti labi saprot kā augi aug dabā, kādas saknes un to visu lieliski ataino šeit. Uz šejieni arī pārcelsies ūdens dzīvnieki- pirmās gan tur būs baktērijas, miljoniem baktēriju, kas nepieciešamas, lai varētu tālāk izvietot dzīvniekus. Te vietu radīs ūdrēns, gan lielais bruņurupucis, zivis, vēži, krabji, būs akvārijs ar koraļļiem, atsevišķi būs invazīvās sugas, kā, piemēram, rotani, arī vieta būs čūskām- anakondām. Te būs arī jūra, Daugavpils beidzot kļūs par pilsētu pie jūras, un varēs redzēt, kas tad dzīvo šajā jūrā.”

Jaunā hidrobiontu jeb ūdens dzīvnieku ekspozīcija Latgales zoodārzā Daugavpilī apmeklētājus sāks gaidīt aptuveni pēc mēneša.