Kā Latvijai sokas cīņā pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu? Šobrīd par to top jauns novērtējums un situāciju vētīt Latvijā ieradušies arī "Moneyval" eksperti. Par pārmaiņām finanšu sistēmā un ekonomisko noziegumu izmeklēšanā atbildīgās iestādes ir pārliecinātas, ka jaunais starptautiskais ziņojums būs Latvijai un tās investīciju videi labvēlīgs. Tas gan nebūs ātrs process – ziņojums būs gatavs apmēram pēc gada.
"Moneyval" centrālais uzdevums ir novērtēt, kā dalībvalstis izpilda starptautiskos standartus, novēršot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanas riskus. "Moneyval" novērtējumā ierasti ir arī dažādas rekomendācijas valstij.
Iepriekšējais "Moneyval" izvērtējums par Latviju tapa 2018. gadā, tajā nosakot Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu. "Moneyval" Latvijas rīcību atzina par neefektīvu patiesā labuma guvēju noteikšanā uzņēmos un naudas atmazgāšanas kontrolē. Draudēja Latvijas iekļaušana „pelēkajā sarakstā” – to valstu skaitā, kurās ir vāja kontrole pār naudas atmazgāšanu. Sāka tā saucamo finanšu sektora „kapitālo remontu”.
2020. gadā Latviju neiekļāva pelēkajā sarakstā. Tomēr "Moneyval" ziņojums palicis nemainīts, aizvien stāstot par iepriekš minētajiem riskiem. Tāpēc Latvija kā pirmā valsts pieteikusies jauna ziņojuma sagatavošanai, kas sākas ar divu nedēļu darbu kopā ar "Moneyval" ekspertiem Rīgā. Tas būtiski pašu attīstībai, uzsver Finanšu izlūkošanas dienesta vadītājs Toms Platacis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X